Radio Białystok | Wiadomości | Akcja "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - z licytacji na antenie Radia Białystok udało się zebrać 6 tys. złotych

Akcja "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - z licytacji na antenie Radia Białystok udało się zebrać 6 tys. złotych

19.12.2023, 00:30, akt. 12:06

Udało się uzbierać 6 tysięcy złotych. Zakończyła się szósta edycja akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi". Za nami już wszystkie licytacje. Obraz "Aniołek" Igora Kiebieca został wylicytowany za kwotę 2500 złotych, "Kwiaty" Ireny Mikłaszewicz za kwotę 1500 złotych, "Marta natura" za 500 zł, a "Żaglówki na jeziorze Czos" - za 1500 zł.

Dorota Sokołowska, Karolina Szymborska i Anna Kietlińska, fot. Barbara Sokolińska
Dorota Sokołowska, Karolina Szymborska i Anna Kietlińska, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
"Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


0:00
0:00
Obraz "Martwa natura" wylicytował za 500 zł pan Krzysztof - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


0:00
0:00
4 tys. zł udało się zebrać podczas pierwszego dnia licytacji obrazów polskich artystów z Białorusi - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To wyjątkowy przedświąteczny czas, pełen wzruszeń i dobra. W poniedziałek, 18 grudnia rozpoczęliśmy akcję "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi". To już szósty raz, kiedy razem z podlaskim oddziałem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Polskie Radio Białystok zorganizowała antenową licytację obrazów. Ofiarowali je nam polscy artyści z Białorusi. Wszystko po to, by za przekazane przez naszych słuchaczy pieniądze kupić słodkie upominki polskim dzieciom na Białorusi. 

Łącznie w ciągu kilku lat udało nam się na ten cel zebrać ponad 80 tysięcy złotych. 

Uwaga! Warunkiem odebrania obrazu jest okazanie dowodu wpłaty wylicytowanej kwoty na konto: 34 2490 0005 0000 4600 6753 8392 z dopiskiem "Gwiazdka dla ZPB".

Do wylicytowania były w tym roku następujące obrazy:


Poniedziałek, 18 grudnia

Obraz Igora Kiebieca "Aniołek". Technika: olej, płótno; wymiary 25x35. Cena wywoławcza – 300 złotych.

Obraz "Aniołek" wylicytował pan Andrzej za kwotę 2500 złotych. Igor Kiebiec urodził w 1966 roku na Białorusi, Brał udział w wystawach i plenerach międzynarodowych w Polsce, na Litwie, Białorusi, Rosji. Pełnił także funkcję komisarza międzynarodowych plenerów. Jest z wykształcenia elektronikiem, a jako ciekawostkę możemy dodać, że odbył 3-letnią służbę wojskową w marynarce wojennej byłego ZSRR na okręcie podwodnym.

W roku 1989 ukończył prywatne warsztaty artystyczne u znanego, nieżyjącego już białoruskiego malarza-wykładowcy Gari Mazurowa, Potrafi swobodnie poruszać się w dziedzinie grafiki i malarstwa, podejmując w tych technikach jakże odmienne tematy. Jako malarz zajmuje się piękną stroną natury nieożywionej, przenosząc na płótno najpiękniejsze kwiaty, ale już jako grafik zajmuje się naturą ludzką, pokazując także jej ciemne strony i ludzką brzydotę, co potrafi zarysować swoistą kreską w stylu "chuligańskim", przypominającym nieco niezapomnianego "Wilka i zająca". Robi to z dużym poczuciem humoru i dystansem.

O jego predyspozycjach malarskich i odnajdywaniu się w tematach na różnych biegunach - poważnych i satyrycznych - świadczą też zainteresowania muzyczne: po jednej stronie Bach i Wagner, po drugiej The Beatles.


Obraz Ireny Mikłaszewicz "Kwiaty". Technika: olej, płótno; wymiary: 25x30. Cena wywoławcza - 300 złotych.

Obraz "Kwiaty" wylicytował za kwotę 1500 złotych również pan Andrzej, ten sam, który wylicytował także pierwszy obraz "Aniołek".


Irena Mikłaszewicz urodziła się w 1968 roku na Grodzieńszczyźnie. W 1987 roku ukończyła Liceum Sztuk Pięknych w Bobrujsku. W 1995 roku ukończyła studia na Grodzieńskim Państwowym Uniwersytecie im. Janki Kupały (wydział plastyki i grafiki). Ma w dorobku kilka wystaw indywidualnych i liczne zbiorowe, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, na Litwie i Łotwie.

Lubi to, co robi i wkłada w to wiele serca. W swoich obrazach stara się ukazać piękno przyrody, ludzi, świata poprzez zastosowanie ciepłych barw i bliskich ludziom treści. Obrazy Ireny Mikłaszewicz to świat kwiatów, widziany przez nią jako brylanty natury.


Wtorek, 19 grudnia

- od godz. 10:10 licytujemy obraz Igora Kiebieca "Martwa natura". Technika: olej, płótno; wymiary: 18x24. Cena wywoławcza - 300 złotych.

Obraz "Martwa natura" wylicytował za 500 zł pan Krzysztof. - od godz. 11:10 licytujemy obraz "Żaglówki na jeziorze Czos". Technika: olej, płótno; wymiary: 50x40. Cena wywoławcza - 500 złotych.

Obraz "Żaglówki na jeziorze Czos" wylicytował pan Andrzej za 1500 zł. Mieszkający na Białorusi autor tego pięknego obrazu prosi o zachowanie anonimowości.

źródło: PRB | red: pp, zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - tradycyjna przedświąteczna aukcja obrazów

13.12.2022, 06:59

Było dużo emocji i radości. Za nami pierwszy dzień przedświątecznej akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi".


Dzięki naszym słuchaczom wesprzemy podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute

22.11.2022, 06:30

Dzięki hojności naszych słuchaczy wesprzemy podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute, czyli dzieci chore na dystrofię mięśniową.


Słuchacze Radia Białystok pobili rekord – 3 ceramiczne żonkile wylicytowane za blisko 2 tys. zł

16.04.2019, 14:23

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc podopiecznym białostockiej Fundacji "Pomóż Im".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok