Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy parlamentarzyści i działacze PiS apelują, by rząd nie rezygnował z Programu Inwestycji Strategicznych

Podlascy parlamentarzyści i działacze PiS apelują, by rząd nie rezygnował z Programu Inwestycji Strategicznych

autor: Edyta Wołosik

19.02.2024, 18:30, akt. 18:55

Z apelem o to, by obecny rząd nie rezygnował z Programu Inwestycji Strategicznych wystąpili w poniedziałek (19.02) podlascy parlamentarzyści i inni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Podlascy parlamentarzyści i działacze PiS apelują, by rząd nie rezygnował z Programu Inwestycji Strategicznych - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nieprzypadkowo mówili o tym na spotkaniu w Choroszczy, bo tam z dofinansowaniem z tego programu wybudowano część szkoły.


Prawie połowa wartości tej inwestycji to wsparcie rządowe i mnóstwo takich inwestycji w wielu miejscowościach w całym kraju można wskazać - mówi poseł Jacek Sasin.


- Jeżeli środków nie będzie, to stracą nie tylko samorządy, ale też różne firmy, które startowały w przetargach i za wykonaną później pracę dostawały pieniądze, a to z kolei wspierało likwidację bezrobocia - podkreśla starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski.

Jak dodaje poseł Dariusz Piontkowski: "województwo podlaskie dzięki wsparciu miało szanse nadrabiać zaległości w stodunku do pozostałej części kraju". Dlatego - jak dodaje senator Marek Komorowski: "chcielibyśmy żeby dalej Polska samorządowa się rozwijała, a potrzeb nadal jest bardzo dużo."


To bardzo ważny program, dlatego apelujemy żeby w dalszym ciągu wspierał samorządy - mówi były senator Mariusz Gromko.


Decyzji obecnego rządu w sprawie rezygnacji z Programu Inwestycji Strategicznych jeszcze nie ma. Natomiast rozwiązano już komisję w Kancelarii Premiera, która rozpatrywała wnioski w tym programie.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poseł Sebastian Łukaszewicz zdementował informację o swoim starcie w wyborach na prezydenta Białegostoku

19.02.2024, 15:51

Poseł Sebastian Łukaszewicz nie będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Białegostoku. Polityk zdementował informację, którą w audycji "Gry Polityczne" w Polskim Radiu Białystok przekazał poseł PiS-u Jarosław Zieliński.


Posłowie PiS spotykają się z mieszkańcami małych miejscowości w Podlaskiem

17.02.2024, 11:45

Zamiast dużych konwencji - spotkania z mieszkańcami w małych miejscowościach. Tak kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi prowadzi Prawo i Sprawiedliwość.


Poseł PiS pyta ministerstwo klimatu o projekt ustawy o Puszczy Białowieskiej

16.02.2024, 19:16

Czy ministerstwo klimatu i środowiska popiera projekt ustawy, który przewiduje objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego? O to pyta podlaski poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok