Radio Białystok | Wiadomości | Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła białostoczanka, która uwierzyła przestępcom, że jej wnuk spowodował wypadek

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła białostoczanka, która uwierzyła przestępcom, że jej wnuk spowodował wypadek

autor: Grzegorz Pilat

28.02.2024, 18:16, akt. 18:32

Policjanci nie informują telefonicznie o prowadzonych postępowaniach i nie żądają od nikogo żadnych pieniędzy. Blisko 40 tysięcy złotych straciła starsza mieszkanka Białegostoku, która uwierzyła przestępcom, że jej wnuk spowodował wypadek. Pieniądze były potrzebne na uniknięcie więzienia.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Do 86-latki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji.


Powiedział, że jej wnuk potrącił kobietę w ciąży i potrzebuje pieniędzy, by uniknąć więzienia. W czasie rozmowy zabronił jej rozłączyć się i informować kogokolwiek z rodziny. Mówił, że jest komendantem i że może stracić pracę kiedy wyjdzie na jaw, że jej to powiedział. Seniorka wierząc w opowiedzianą historię, spakowała do foliowej reklamówki 30 tysięcy złotych i pudełko z biżuterią. Kobieta nie przerwała połączenia, odłożyła tylko słuchawkę, wyszła przed dom i zawiesiła spakowane pieniądze i kosztowności na płocie - mówi mł. asp. Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.


Po kilku minutach torbę zabrał nieznany mężczyzna. Seniorka oddała pieniądze oszustom mimo to, że w domu cały czas była jej córka.


Będąca w domu córka seniorki dopytywała matkę, z kim rozmawia. 86-latka cały czas ukrywała, o co chodzi. Dopiero, gdy córka podniosła słuchawkę, wówczas zorientowała się, że jej matka padła ofiarą oszusta. Niestety, było już za późno. Seniorka straciła nie tylko 30 tysięcy złotych w gotówce, ale również biżuterię wartości blisko 10 tysięcy złotych - dodaje mł. asp. Malwina Trochimczuk.


Kolejny raz policjanci przypominają, że ani oni, ani inni funkcjonariusze czy prokuratorzy nie biorą i nie przekazują żądnych pieniędzy. W przypadku odebrania takiego telefonu trzeba rozłączyć się i osobiście skontaktować z bliskimi.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy policjanci poszukują mężczyzny, który wynajmował nie swoje mieszkanie

28.02.2024, 17:03

Białostoccy policjanci poszukują mężczyzny, który miał oszukać kilka osób wynajmując nie swoje mieszkanie. Jak ustaliło Polskie Radio Białystok, przed weekendem mężczyzna sam wynajął na dwa dni mieszkanie od obcych osób, a później w Internecie wystawił ogłoszenie w sprawie najmu tego samego lokalu, jako własnego. Miało zgłosić się do niego kilka osób.


Mieszkanka gminy Korycin straciła 160 tys. złotych

27.02.2024, 15:01

Każdy telefon w sprawie przekazania pieniędzy policjantom jest próbą oszustwa - przypominają podlascy funkcjonariusze. Ponad 160 tys. złotych straciła mieszkanka gminy Korycin, która uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję. Gotówkę miał odebrać policjant.


Kolejne oszustwo w Podlaskiem - białostoczanka straciła 30 tysięcy złotych

23.02.2024, 16:59

Policjanci nigdy nie informują o prowadzonych postępowaniach i nie proszą nikogo o przekazanie pieniędzy - przypominają podlascy funkcjonariusze.


Seniorki straciły oszczędności życia - podlaska policja ostrzega przed oszustami

22.02.2024, 16:52

Telefoniczni oszuści wciąż modyfikują swoje metody - ostrzegają podlascy policjanci. Przestępcy podający się za wnuczków, prokuratorów czy policjantów dzwonią wieczorami lub w nocy. Funkcjonariusze tłumaczą, że w ten sposób chcą ograniczyć możliwość kontaktu z najbliższymi.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok