Radio Białystok | Wiadomości | Białostocka policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego przez sąd za wypadek sprzed lat

Białostocka policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego przez sąd za wypadek sprzed lat

autor: Grzegorz Pilat

2.04.2024, 12:50, akt. 15:19

Białostoccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę poszukiwanego za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia na osiedlu Zielone Wzgórza. Białostoczanin trafi teraz na sześć lat do więzienia.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Do zdarzenia doszło w październiku 2020 roku.


Wówczas mężczyzna ze swoimi znajomymi remontował mieszkanie i pił alkohol. Później wsiadł za kierownicę fiata i odjechał. To właśnie wtedy, wówczas 43-letni mężczyzna potrącił chłopca oraz jego tatę na przejściu i uciekł, nie udzielając im pomocy. Potrąceni piesi trafili do szpitala. Pracujący nad sprawą kryminalni zabezpieczali wówczas wszelki materiał dowodowy, w tym zapisy monitoringów z trasy poruszania się sprawcy wypadku, a także został skierowany komunikat do mediów o jego poszukiwaniach - mówi mł. asp. Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.


Policjantów o poszukiwanym samochodzie następnego dnia poinformowała osoba, która słyszała komunikat w mediach. Policjanci zatrzymali też sprawcę wypadku.


Jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Decyzją sądu trafił wówczas na 3 miesiące do aresztu. W piątek 47-latek został zatrzymany w miejscu pracy. Był zaskoczony wizytą kryminalnych. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, ucieczkę i nieudzielenie pomocy - dodaje mł. asp. Malwina Trochimczuk.


W tej sprawie zarzuty m.in. nieudzielenia pomocy i posiadania narkotyków usłyszał też 21-letni wówczas mężczyzna i jego 48-letnia matka.

| red: dl, pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostocka policja zatrzymała dwóch podejrzanych o oszustwa na blisko 170 tys. zł

29.03.2024, 13:58

Białostoccy policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na wypadek". Z ustaleń śledczych wynika, że oszuści dzwonili do seniorów, podawali się za policjantów i informowali o tym, że bliscy seniorów spowodowali wypadki.


Kolneńscy policjanci skonfiskowali auto kierowcy, który prowadził z 2,5 promila alkoholu we krwi

29.03.2024, 10:40

Miał 2,5 promila alkoholu i w tym stanie prowadził samochód. Tak pijanego kierowcę zatrzymali kolneńscy policjanci. Jak mówi st. sierż. Ewa Zabłocka, do kontroli doszło na ulicy Mickiewicza w Kolnie.


Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwoje pijanych kierowców

28.03.2024, 19:48

Dwoje pijanych kierowców zatrzymali w środę (27.03) łomżyńscy policjanci. Kobieta spała w samochodzie na środku drogi, a mężczyzna wpadł pod traktor, który sam prowadził.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok