Radio Białystok | Wiadomości | To okazja do zdobycia indeksu Politechniki Białostockiej - 12 zespołów uczniów bierze udział w konkursie Niesamowita Maszyna

To okazja do zdobycia indeksu Politechniki Białostockiej - 12 zespołów uczniów bierze udział w konkursie Niesamowita Maszyna

3.04.2024, 12:32, akt. 12:54

To jeden z bardziej widowiskowych konkursów o indeks uczelni. Aż 12 uczniowskich zespołów z całej Polski walczy o przepustkę na studia na Politechnice Białostockiej. Zadaniem uczestników jest skonstruowanie najciekawszej niesamowitej maszyny na wzór instalacji Goldberga.

fot. Dariusz Piekut
fot. Dariusz Piekut

Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 drużyn nie tylko z Białegostoku, ale także między innymi z Warszawy, Ełku, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego.

Uczniowie musieli przygotować instalację, w której poszczególne elementy na zasadzie kostek domina wprawiają w ruch kolejne prowadząc do spektakularnego zakończenia. Na razie prace można oglądać tylko na stronie Politechniki Białostockiej w zakładce niesamowita maszyna, gdzie jeszcze przez kilka dni trwa głosowanie na najciekawszą instalację. Drużyny z najwyższą liczbą polubień przejdą do stacjonarnego finału, który zostanie rozegrany 25 kwietnia. 

Zwycięzcy otrzymają 5 tysięcy złotych oraz indeksy na wybrane kierunki studiów na wydziałach architektury, budownictwa, elektrycznym, mechanicznym oraz inżynierii zarzadzania.


| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znamy pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznych Juwenaliów

13.02.2024, 12:58

Mają być większe, ciekawsze i wcześniej niż przed rokiem. Politechnika Białostocka ujawnia pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznych Juwenaliów. W tym roku święto kultury studenckiej odbędzie się 17 i 18 maja na kampusie Politechniki Białostockiej.


Politechnika Białostocka rozpoczyna rekrutację na studia drugiego stopnia

15.01.2024, 09:14

Nieco ponad 700 miejsc na 17 kierunkach studiów. Największa uczelnia techniczna w regionie, Politechnika Białostocka rozpoczyna w poniedziałek (15.01) rekrutację na studia drugiego stopnia.


Politechnika Białostocka organizuje konkurs "Niesamowita Maszyna"

3.01.2024, 16:05

W tej rywalizacji liczy się kreatywność, ale też wiedza z fizyki i matematyki. Politechnika Białostocka po raz szósty organizuje Ogólnopolski Konkurs Niesamowita Maszyna.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok