Radio Białystok | Wiadomości | To okazja do obejrzenia akrobacji lotniczych - zbliża się impreza "Odlotowe Suwałki Air Show 2024"

To okazja do obejrzenia akrobacji lotniczych - zbliża się impreza "Odlotowe Suwałki Air Show 2024"

autor: Areta Topornicka

28.05.2024, 14:07, akt. 14:22

Kilkadziesiąt jednostek latających z Polski i zza granicy, akrobacje lotnicze, a do tego pokaz myśliwców bojowych MIG-29, oraz amerykańskich śmigłowców Black Hawk - między innymi takie atrakcje zaplanowano podczas największej imprezy lotniczej w regionie "Odlotowe Suwałki Air Show 2024", która odbędzie się 29 czerwca na suwalskim lotnisku.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Jak mówi współorganizator pokazów samolotowych Jarosław Balcerzewski z grupy lotniczej Falco, w tym roku podniebne atrakcje będzie można oglądać do późnych godzin nocnych. 


My dokładamy ofertę pokazów nocnych. To jest największa trakcja i "wisienka na torcie" całego wydarzenia. Wystąpią grupy lotnicze z całej Europy, ale również polskie grupy, które będą reprezentować Suwałki na niebie podczas pokazów - mówił Jarosław Balcerzewski.


Zaplanowany jest m. in. występ najbardziej znanej Grupy Akrobacyjnej Żelazny.  

Jak zapowiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, nie zabraknie również części oficjalnej, podczas której nastąpi uroczyste nadanie lotnisku imienia generała brygady pilota Witolda Urbanowicza. 


O godzinie 12:00 chcemy zorganizować wydarzenie z asystą honorową Wojska Polskiego również z kompanią honorową i orkiestrą wojskową. Po lewej stronie od wjazdu do bramy głównej lotniska pojawi się ogrodzenie, na którym uroczyście zostanie zamieszczony napis z oficjalną nazwą suwalskiego lotniska - mówił Czesław Renkiewicz.


Oprócz widowiska na niebie, mieszkańcy będą mogli również skorzystać z wielu innych atrakcji skierowanych do całych rodzin. 

Dodajmy, że całe wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej. 

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nad Suwalszczyzną pojawią się śmigłowce wojskowe

22.05.2024, 09:00

Żołnierze uspokajają, to tylko prowadzone w naszym regionie ćwiczenia taktyczno-specjalne SAREX-24. Mają one na celu sprawdzenie naszego systemu bezpieczeństwa. Ich organizatorem jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.


Noc Muzeów w Suwałkach - były wystawy, gra miejska i parada zabytkowych pojazdów [zdjęcia]

18.05.2024, 07:08

Gra filmowa i tworzenie urodzinowej kartki dla Wierusza-Kowalskiego, to tylko część atrakcji z okazji Nocy Muzeów w Suwałkach.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok