Radio Białystok | Wiadomości | Burmistrz Sokółki opublikowała pierwsze od zatrzymania oświadczenie

Burmistrz Sokółki opublikowała pierwsze od zatrzymania oświadczenie

autor: Ryszard Minko

20.06.2024, 14:21, akt. 17:32

Czuje się niewinna i prosi o publikowane pełnego imienia i nazwiska. Podejrzana w sprawie korupcyjnej burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wydała pierwsze od chwili zatrzymania oficjalne oświadczenie.

Ewa Kulikowska, fot. Monika Kalicka
Ewa Kulikowska, fot. Monika Kalicka

Czuję się niewinna i spokojnie zamierzam czekać na dalsze czynności, które w tej sprawie prowadzi prokuratura. Liczę na to, że szybko wrócę do pracy w Urzędzie Miejskim w Sokółce. Dziękuję moim współpracownikom, na czele z dwoma zastępcami, za to, że dbają o sprawy miasta i mieszkańcom, za okazywane wsparcie - to pena treść oświadczenia Ewy Kulikowskiej po tym, jak po 26 dniach zatrzymania w areszcie, przed tygodniem wyszła na wolność po wpłaceniu kaucji. 

Jednocześnie burmistrz wyraziła zgodę na podawanie jej pełnych danych osobowych, ale nie zgodziła się na wypowiedź do mikrofonu. 

Przypomnijmy, burmistrz Sokółki jest jedną z kilkunastu osób zatrzymanych w sprawie korupcyjnej i po decyzji sądu przez kolejne dwa miesiące nie może sprawować swojej funkcji. Obecnie jej obowiązki przejął pierwszy zastępca. 

Zasłaniając się dobrem trwającego śledztwa, prokuratura nie informuje o żadnych szczegółach postępowania. Wiadomo jedynie, że chodzi o udzielanie korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne oraz zajmującym stanowiska kierownicze w podmiotach prowadzących działalność gospodarczą.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Sokółki ponownie na wolności po wpłaceniu kaucji

18.06.2024, 07:18

Burmistrz Sokółki Ewa K. jest już na wolności. Po 26 dniach zatrzymania opuściła areszt, po wpłaceniu 70 tysięcy złotych kaucji.


Ewa K. nadal w areszcie. Czy pozostanie na stanowisku burmistrza Sokółki?

24.05.2024, 10:58

Podejrzana w sprawie korupcyjnej burmistrz Sokółki nadal przebywa w areszcie. Zgodnie z prawem jej obowiązki powinien przejąć pierwszy zastępca. Na razie jednak żadne oficjalne decyzje w tej sprawie nie zapadły.


Jest decyzja o tymczasowym areszcie dla burmistrz Sokółki Ewy K.

22.05.2024, 13:51

Burmistrz Sokółki Ewa K. została aresztowana w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji. To decyzja Sądu Rejonowego w Białymstoku, który na wniosek prokuratury orzekał o środkach zapobiegawczych w trwającym śledztwie.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok