Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczęły się egzaminy wstępne z rysunku dla kandydatów na studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej

Rozpoczęły się egzaminy wstępne z rysunku dla kandydatów na studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej

autor: Ryszard Minko

10.07.2024, 14:15, akt. 16:45

Muszą wykazać się pewną ręką, zmysłem obserwacji i dozą artyzmu. Kandydaci na studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej rozpoczęli serię egzaminów wstępnych z rysunku.

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Architektura, architektura wnętrz i grafika to jedynie kierunki studiów, na które obowiązuje taki egzamin. 


Tak jak nie da się grać na przykład na wiolonczeli bez słuchu, tak nie da się dobrze projektować bez umiejętności rysunku. Wszyscy wielcy architekci rozpoczynają projektowanie od szkiców - mówi dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej profesor Tatiana Misijuk.


Egzaminy wstępne na kierunki Wydziału Architektury składają się z dwóch etapów - rysowania i projektowania. Kandydaci na studentów mówią, ze egzaminy są dość wymagające i stresujące, ale rozumieją, ze nie sposób być dobrym architektem bez podstawowej umiejętności rysunku.

Na pozostałe kierunki oferowane przez Politechnikę Białostocką rekrutacja odbywa się na podstawie punktów uzyskanych z ocen końcowych kandydatów. Rekrutacja na tę uczelnię potrwa jeszcze do 14 lipca.

Natomiast w środę (10.07) kończy się rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, a dzień później (11 lipca) rekrutację zamyka Uniwersytet w Białymstoku.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Studenci Politechniki Białostockiej stworzyli swój pierwszy bolid z napędem hybrydowym

9.07.2024, 17:58

Pozornie przypomina zeszłoroczny model, ale tak naprawdę jest to niemal całkowicie nowa konstrukcja. Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowali swój najnowszy bolid wyścigowy, który za kilkanaście dni powalczy na torach w międzynarodowych zawodach Formuła Student.


Za miejsce w białostockim akademiku zapłacimy nawet 1300 złotych

7.07.2024, 17:50

Trzy największe uczelnie w Białymstoku dysponują łącznie blisko 1,9 tys. miejsc w akademikach na rok akademicki 2024/2025. Ceny za miejsce wahają się od 390 zł w pokojach dwuosobowych nawet do 1,3 tys. zł - w jednoosobowym.


Niektórzy studenci białostockich uczelni przygotowują się do sesji poprawkowych

1.07.2024, 15:11

Dla studentów to czas nieprzespanych nocy. Sesja egzaminacyjna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku nadal trwa, jednak na pozostałych białostockich uczelniach niektórzy już rozpoczęli przygotowania do sesji poprawkowej.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok