Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Rezygnacja Tadeusza Arłukowicza z funkcji przewodniczącego PO

Białystok: Rezygnacja Tadeusza Arłukowicza z funkcji przewodniczącego PO

16.04.2013, 09:29, akt. 09:29

Tadeusz Arłukowicz
Tadeusz Arłukowicz

Senator Tadeusz Arłukowicz zrezygnował z przewodniczenia Platformie Obywatelskiej w powiecie Białystok. Powiadomił o tym w poniedziałek(15.04) zarząd powiatowy tej partii.

Jak napisał w swoim oświadczeniu decyzja ta jest konsekwencją, braku możliwości dalszej współpracy z większością członków zarządu powiatu, wynikająca z diametralnie różnej oceny wydarzeń i postaw przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, ze szczególnym uwzględnieniem samorządu Miasta Białegostoku. Doprowadziły one do opuszczenia przez trojkę radnych Platformy Obywatelskiej klubu radnych PO w Radzie Miasta. Senator powiedział Radiu Białystok, że nie będzie komentował tej sytuacji.

Po rezygnacji senatora Tadeusza Arłukowicza pełniącym obowiązki zarządu powiatowego został najstarszy wiceprzewodniczący czyli Marek Chojnowski. W rozmowie z reporterem Radia Białystok nie krył zaskoczenia. Tym bardziej, że posiedzenie zarządu odbyło się po dwumiesięcznej przerwie. Nie mieliśmy okazji o sytuacji w Platformie porozmawiać i wymienić poglądów - powiedział Marek Chojnowski.

Poproszony o komentarz w sprawie decyzji senatora Arłukowicza poseł Robert Tyszkiewicz powiedział, że dobrze się stało iż zrezygnował. Skończą się tarcia i niepotrzebne, w połowie kadencji oraz przynoszące straty PO, dyskusje. Senator od jakiegoś czasu krytykował prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego ale większość zarządu i klubu radnych nie zgadzała się z tym stąd jego rezygnacja - dodał Tyszkiewicz. Poseł ma nadzieję, że po rezygnacji senatora Arłukowicza praca Platformy w powiecie Białystok będzie łatwiejsza, skończą się tarcia i będzie się można zająć rozwojem miasta.

Szef Regionu Podlaskiego PO Damian Raczkowski powiedział Radiu Białystok, że nie będzie komentował decyzji Tadeusza Arłukowicza do czasu, gdy nie odbędzie osobistej rozmowy z senatorem.

W załączeniu pełna treść oświadczenia Tadeusza Arłukowicza. (mk)

Zobacz też:
Białystok: Niespodzianka w radzie miejskiej


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok