Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Gminy z najwyższą frekwencją w I turze wyborów otrzymają promesy na zakup wozów strażackich

Gminy z najwyższą frekwencją w I turze wyborów otrzymają promesy na zakup wozów strażackich

2.07.2020, 13:02, akt. 15:37

Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie z Państwowej Komisji Wyborczej. Jutro wójtowie i burmistrzowie otrzymają oficjalne promesy na zakup wozów strażackich - poinformował w czwartek (2.07) wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

20 czerwca na konferencji prasowej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało profrekwencyjną akcję "Bitwa o wozy". Jak informował wtedy wiceszef tego resortu Maciej Wąsik, po jednej z gmin do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w wyborach 28 czerwca z każdego z województw otrzyma środki na sfinansowanie średniego wozu gaśniczego.

W czwartek wiceszef MSWiA poinformował na twitterze, że ministerstwo otrzymało oficjalne wyniki z PKW. "Jutro wójtowie i burmistrzowie otrzymają w @MSWiA_GOV_PL oficjalne promesy na zakup wozów strażackich" - napisał.

Promesy otrzymają: gm. Czernica (dolnośląskie), w której frekwencja wyniosła 77 proc., gm. Osielsko (kujawsko-pomorskie) z 78 proc. frekwencją, gm. Godziszów (lubelskie) z 75 proc. frekwencją, gm. Zabór (lubuskie) - frekwencja 69 proc., gm. Nowosolna (łódzkie) - frekwencja 78 proc., gm. Żegocina (małopolskie) - frekwencja 76 proc., gm. Michałowice (mazowieckie) - frekwencja 81 proc., gm. Praszka (opolskie) - frekwencja 67 proc., gm. Cisna (podkarpackie) - frekwencja 75 proc., gm. Kulesze Kościelne (podlaskie) - frekwencja 72 proc., Łeba (pomorskie) - frekwencja 85 proc., gm. Koszarawa (śląskie) - frekwencja 77 proc., gm. Masłów (świętokrzyskie) - frekwencja 69 proc., gm. Stawiguda (warmińsko-mazurskie) - frekwencja 72 proc., gm. Suchy Las (wielkopolskie) - frekwencja 80 proc. i gm. Rewal (zachodniopomorskie) - frekwencja 86 proc.

Z informacji resortu spraw wewnętrznych i administracji wynika, że w 2020 roku dofinansowano zakup rekordowej, jak zaznaczono, liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym, a warunkiem tego było, aby samorząd przekazał wkład własny w wysokości 200 tys. zł. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Marszałek Sejmu: tylko wybór Andrzeja Dudy gwarantuje rozwój Polski i dbanie o wolność Polaków

1.07.2020, 19:54

Tylko ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta gwarantuje dalszy rozwój Polski i dbanie o wolność Polaków – mówiła w środę (1.07) w Kielcach marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Tylko we współpracy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rządu i parlamentu możemy zmieniać Polskę - dodała.


Marszałek Artur Kosicki podziękował w Przytułach wszystkim mieszkańcom Podlaskiego za udział w wyborach

29.06.2020, 17:56

Podlaskie odnotowało rekordową w swojej historii ponad 60-procentową frekwencję.


Kulesze Kościelne wygrały "Bitwę o wozy" w woj. podlaskim

29.06.2020, 16:21

Wybory prezydenckie nie są jeszcze rozstrzygnięte, ponieważ za dwa tygodnie czeka nas druga tura, ale rozstrzygnięta jest "Bitwa o wozy".


Bitwa o wozy w Podlaskiem - strażacy chcą zachęcać do udziału w wyborach

23.06.2020, 18:35

Wybory w najbliższą niedzielę 28 czerwca to nie tylko rywalizacja o to, kto przez najbliższe pięć lat będzie prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, ale to także "Bitwa o wozy".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok