Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Prezydent o polityce odważnych inwestycji

Prezydent o polityce odważnych inwestycji

2.07.2020, 19:44, akt. 21:57

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział kontynuację polityki odważnych inwestycji. Podczas spotkania z mieszkańcami miejscowości Łobez w województwie zachodniopomorskim mówił, że między innymi rozbudowa gazoportu w Świnoujściu służy wzmocnieniu suwerenności i tworzeniu miejsc pracy. Wymienił także rozbudowę nowej instalacji do przetwarzania propanu w zakładach chemicznych w Policach.

Andrzej Duda w Grajewie, fot. Paweł Wądołowski
Andrzej Duda w Grajewie, fot. Paweł Wądołowski

Andrzej Duda podkreślił, że na Pomorzu Zachodnim widać, jak zmniejszyło się bezrobocie, ile powstało inicjatyw gospodarczych, ile dróg zostało wyremontowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.


To są ogromne inwestycje, one pchają nas naprzód, gazoport w Świnoujściu wiadomo - wzmacnia naszą suwerenność, wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne, gazowe, a zakłady chemiczne Police to supernowoczesna instalacja pozwalająca eksportować produkty, nowoczesne nawozy do różnych krajów na świecie - powiedział prezydent.


Andrzej Duda mówił też o polityce nastawionej na rodzinę. Podkreślił, że do momentu wprowadzenia programu Rodzina 500 Plus w Polsce 800 tysięcy dzieci żyło w ubóstwie, a to rozwiązanie zredukowało biedę o ponad 90 procent. "Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana - polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tak zwanej "warszawce", czyli grupie najbogatszych ludzi, prominentnych, którzy się bogacili bardzo często kosztem reszty społeczeństwa" - powiedział prezydent. Pytał rządzącą przed 2015 rokiem koalicję, gdzie jest 50 miliardów złotych VAT rocznie.


źródło: IAR | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Duda ogłosił Kartę Wolności w Sieci

2.07.2020, 19:49

Podczas spotkania wyborczego w Sulęcinie (Lubuskie) prezydent Andrzej Duda ogłosił Kartę Wolności w Sieci. Zakłada ona m.in. sprzeciw dla podatku od smartfonów, światłowód w każdym domu; sprzeciw wobec ACTA2. Jak zapowiedział, Karta ta będzie stanowić "istotny element" jego programu wyborczego.


Prezydent: chcę kontynuować politykę wspierania polskich rolników

2.07.2020, 13:52

Chcę kontynuować politykę wspierania polskich rolników, obrony polskiej własności i jej rozwijania - powiedział w czwartek (2.07) w Stargardzie (Zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że troska o polską wieś jest i będzie.


Mateusz Morawiecki z wizytą w Podlaskiem [zdjęcia]

3.07.2020, 00:59

Do inwestowania zachęcał samorządy premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek (2.07) w Podlaskiem przekazał ich przedstawicielom promesy na dofinansowanie w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Emilewicz: po pierwszej turze, zdecydowanym faworytem jest Andrzej Duda

1.07.2020, 20:58

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich zdecydowanym faworytem jest prezydent Andrzej Duda i mam nadzieję, że z tym dobrym wynikiem spotkamy się na wieczorze wyborczym 12 lipca – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok