Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Prezydent Duda: rodzice mają prawo do kontroli treści edukacyjnych przekazywanych ich dzieciom

Prezydent Duda: rodzice mają prawo do kontroli treści edukacyjnych przekazywanych ich dzieciom

4.07.2020, 15:45, akt. 16:00

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie bronił prawa rodziców do decydowania, jakie treści edukacyjne są przekazywane ich dziecku w szkole przez podmioty zewnętrzne. 

Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Podczas przedwyborczego spotkania z mieszkańcami Szczawna-Zdroju w powiecie wałbrzyskim prezydent przypomniał, że zgodnie z konstytucją rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami.

Tłumaczył, że "jeżeli tak [jest, to rodzice] mają również prawo do kontroli nad tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dziecku w placówce edukacyjnej, której to dziecko powierzają". "Stąd te zapisy, które mają umożliwić rodzicom faktyczną realizację tego prawa, a przede wszystkim chronić dzieci przed treściami, które rodzice uważają za szkodliwe dla nich - na przykład za demoralizujące" - mówił Andrzej Duda.


W myśl złożonego wczoraj przez prezydenta projektu ustawy "Rodzice decydują", każda organizacja czy instytucja, która chce prowadzić w szkole zajęcia z dziećmi, będzie miała obowiązek przedstawić program zajęć oraz listę prowadzących, a rodzice będą podejmowali ostateczną decyzję, czy ich dziecko weźmie w nich udział.

źródło: IAR | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku rozdano sadzonki dębów - akcja "Dąb prezydencki"

4.07.2020, 15:01

Kilka tysięcy sadzonek dębów trafi w sobotę i niedzielę do mieszkańców województwa podlaskiego w ramach akcji "Dąb prezydencki", którą przygotował komitet #PodlaskieDlaDudy, popierający reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy. Akcję zainaugurowano w sobotę w centrum Białegostoku.


Szef MEN o propozycji prezydenta zmian w prawie oświatowym: doprecyzowałaby przepisy

4.07.2020, 14:52

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski ocenił, że proponowana przez prezydenta Andrzeja Dudę zmiana w Prawie oświatowym o działalności różnych organizacji w szkołach - tylko za zgodą rodziców - mogłaby doprecyzować istniejące przepisy w tym zakresie, bo chce tego część rodziców.


Dariusz Piontkowski o niszczonych banerach Andrzeja Dudy: róbmy kampanię na argumenty

4.07.2020, 11:40

Róbmy kampanię wyborczą na argumenty zamiast niszczenia materiałów wyborczych - zaapelował w sobotę (04.07) w Białymstoku pełnomocnik regionalny PiS w Podlaskiem, minister edukacji Dariusz Piontkowski. Poinformował, że w regionie są niszczone banery ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok