Radio Białystok | Wiadomości | Dariusz Piontkowski o niszczonych banerach Andrzeja Dudy: róbmy kampanię na argumenty

Dariusz Piontkowski o niszczonych banerach Andrzeja Dudy: róbmy kampanię na argumenty

4.07.2020, 11:40, akt. 11:43

Róbmy kampanię wyborczą na argumenty zamiast niszczenia materiałów wyborczych - zaapelował w sobotę (04.07) w Białymstoku pełnomocnik regionalny PiS w Podlaskiem, minister edukacji Dariusz Piontkowski. Poinformował, że w regionie są niszczone banery ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski podał, że regionalny sztab Duda2020 ma informacje o około stu zniszczonych w różny sposób banerach Andrzeja Dudy w różnych miejscowościach w regionie, codziennie napływają informacje o zniszczeniu od kilku do kilkunastu takich materiałów wyborczych.

Dariusz Piontkowski zaprezentował dziennikarzom na zdjęciach przykłady takich zniszczonych banerów np. z Białegostoku czy Supraśla. Ocenił, że widać na tych zniszczonych banerach, że np. w miejscach na ogrodzeniach gdzie wiszą banery i Andrzeja Dudy i jego kontrkandydata w drugiej turze wyborów Rafała Trzaskowskiego zniszczone są tylko te Andrzeja Dudy. Mówił, że materiały wyborcze Andrzeja Dudy są "permanentnie niszczone, rwane, zamalowywane czarną farbą, także kradzione". Dodał, że informacje o zniszczonych materiałach sztab wyborczy Andrzeja Dudy dostaje także od białostockiej Straży Miejskiej.

Stąd apelujemy jeszcze raz do sztabu Koalicji Obywatelskiej, pana Trzaskowskiego, jego zwolenników, prowadźmy kampanię, ale prowadźmy ją na argumenty. Spierajmy się, ale nie niszczmy materiałów

- mówił Dariusz Piontkowski.

Szef sztabu Andrzeja Dudy w regionie, wicewojewoda Tomasz Madras powiedział, że niszczenie materiałów wyborczych to sytuacje "haniebne, karygodne" i nasiliły się w ostatnim czasie "jeszcze bardziej".

My to oczywiście potępiamy. To jest niedopuszczalne. Natomiast to, że to się jeszcze bardziej teraz nasiliło powoduje, że po prostu nie możemy dłużej milczeć tym bardziej, że nasi przeciwnicy też próbują jakieś drobne przypadki wyolbrzymiać i podkreślać, że to im się dzieje krzywda, gdy tak naprawdę skala niszczenia materiałów pana prezydenta Andrzeja Dudy jest bezprecedensowa i to naprawdę, naprawdę trzeba nagłośnić. Mam nadzieję, że z jakimś skutkiem

- powiedział Tomasz Madras.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Gowin: Wybór prezydenta Andrzeja Dudy daje szansę na trzy lata stabilności

3.07.2020, 16:04

Wybór prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję daje szansę na trzy lata stabilności, na dobrą, harmonijną współpracę między rządem a ośrodkiem prezydenckim – powiedział w piątek (3.07) w Lublinie lider Porozumienia Jarosław Gowin.


Premier odwiedził Siemiatycze [zdjęcia]

2.07.2020, 04:48

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek (2.07) z mieszkańcami województwa podlaskiego. Wizytę w naszym regionie zaczął w środę wieczorem od Siemiatycz.


Sztab prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczął akcję "Łączy nas Polska"

30.06.2020, 15:06

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczął dziś akcję "Łączy nas Polska". Zaangażują się w nią parlamentarzyści, samorządowcy i aktywiści związani z Prawem i Sprawiedliwością.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!
Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok