Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Trzaskowski o propozycjach dla mniejszych miast - m.in. centra rozwoju lokalnego i lokalne inwestycje

Trzaskowski o propozycjach dla mniejszych miast - m.in. centra rozwoju lokalnego i lokalne inwestycje

5.07.2020, 12:24, akt. 12:39

Centra rozwoju lokalnego, lokalne inwestycje przy współpracy z samorządami, darmowe żłobki i przedszkola oraz prezydencki program stypendialny - to propozycje kandydata KO Rafała Trzaskowskiego dla mniejszych miast, m.in. dawnych miast wojewódzkich.

Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

O propozycje Trzaskowskiego dla byłych miast wojewódzkich, takich, jak Częstochowa, pytała jedna z lokalnych dziennikarek.


Centra rozwoju lokalnego

Kandydat Koalicji Obywatelskiej podkreślił, że ma propozycje wsparcia dla takich miast, aby przyspieszyć ich rozwój. Pierwsza z nich - to utworzenie centrów rozwoju lokalnego właśnie m.in. dla miast powiatowych. "Tak, żeby obywatele wraz z samorządowcami mogli decydować, co w takim centrum rozwoju lokalnego powinno się mieścić - czy uczyć dzieci języka obcego, czy powinno być to nowoczesne centrum multimedialne" - mówił Trzaskowski na konferencji prasowej w Częstochowie.


Darmowe żłobki i przedszkola w całej Polsce

Druga propozycja - to darmowe żłobki i przedszkola w całej Polsce, skierowana - jak zaznaczył obecny prezydent Warszawy - przede wszystkim do kobiet, aby miały łatwiejszy powrót na rynek pracy po urodzeniu dziecka.


Prezydencki program stypendialny 

Kolejny postulat Trzaskowskiego zakłada utworzenie prezydenckiego programu stypendialnego dla 50 tys. najzdolniejszych młodych ludzi z mniejszych miast i wsi. "Jest on właśnie zaplanowany w taki sposób, by wyrównywać szanse pomiędzy dużymi miastami, a mniejszymi ośrodkami miejskimi i polską wsią" - dodał polityk.

Trzaskowski przekonywał, że gdy rozmawia z Polkami i Polakami w różnych częściach kraju, to zgłaszają mu dokładnie takie same problemy. 


Rozmawiamy o tym jak wpłynąć na to, żeby ludzie zostali w swoich miastach, żeby mieli szanse, żeby te miasta się dalej rozwijały i jeżeli znajdziemy pomysł na same miasta, jeżeli chodzi o kwestie innowacji, inwestycji tu i teraz, to właśnie jest szansa, że sytuacja się zmieni - powiedział kandydat KO na prezydenta.


Wytknął przy tym Prawu i Sprawiedliwości, że planuje "olbrzymie inwestycje, które być może się nigdy nie ziszczą", tymczasem - jak dowodził - obecnie trzeba ratować miejsca pracy i planować rozwiązania dedykowane konkretnym miastom. Według niego, to samorządowcy wiedzą jakie potrzeby są na ich terenie. "Każde miasto rzeczywiście boryka się z problemami - wystarczy spojrzeć na problem PKS-u w Częstochowie, gdzie niestety rządzący zniszczyli PKS i jeszcze proponują procującym tam kierowcom głodowe stawki na swoją pracę" - zaznaczył Trzaskowski.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzaskowski: uwypuklam lub dodaję do programu kwestie, które są ważne dla wyborców innych kandydatów

5.07.2020, 12:26

Kwestie programowe ważne dla wyborców, którzy oddali głos w wyborach na innych kandydatów opozycyjnych uwypuklam, albo dodaję do swojego programu - powiedział w niedzielę (5.07) w Częstochowie kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.


Trzaskowski: dziś potrzebny jest "patriotyzm budowy"

4.07.2020, 15:46

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski stwierdził, że dziś potrzebny jest "patriotyzm budowy".


Trzaskowski: po zaprzysiężeniu zwołam Radę Gabinetową ws. stanu finansów publicznych

4.07.2020, 15:46

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski zapowiedział że jeśli zostanie prezydentem, to dzień po zaprzysiężeniu - 7 sierpnia - zwoła posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie stanu finansów publicznych. Polityk złożył taką deklaracje w Kaliszu, który odwiedził w ramach kampanii wyborczej.


Trzaskowski: jako prezydent obniżę stawki podatku VAT o 1 proc.

3.07.2020, 16:30

Jedną z moich pierwszych decyzji jako prezydenta będzie obniżenie stawek podatku VAT o 1 proc. - zapowiedział w piątek (3.07) w Łodzi kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zadeklarował, że jako prezydent będzie wetował ustawy podnoszące podatki, a podpisywał te, które pomagają obywatelom.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok