Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Trzaskowski: jako prezydent obniżę stawki podatku VAT o 1 proc.

Trzaskowski: jako prezydent obniżę stawki podatku VAT o 1 proc.

3.07.2020, 16:30, akt. 16:34

Jedną z moich pierwszych decyzji jako prezydenta będzie obniżenie stawek podatku VAT o 1 proc. - zapowiedział w piątek (3.07) w Łodzi kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zadeklarował, że jako prezydent będzie wetował ustawy podnoszące podatki, a podpisywał te, które pomagają obywatelom.

Rafał Trzaskowski w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński
Rafał Trzaskowski w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński

Na konferencji prasowej w Łodzi Trzaskowski zapowiedział, że jedną z jego pierwszych decyzji jako prezydenta będzie obniżenie stawek podatku VAT o 1 proc. "Dzisiaj musimy zrobić wszystko, co możliwe, żeby pobudzać gospodarkę, pobudzać konsumpcję i walczyć o każde miejsce pracy" - podkreślił.

Zadeklarował, że jako prezydent RP będzie podpisywał ustawy, które pomagają obywatelom, ratują miejsca pracy. "Jeżeli będą się pojawiały ustawy, które będą zwiększały obciążenia, zwiększały podatki to napotkają na moje twarde weto" - oświadczył Trzaskowski.

Trzaskowski pytany o podpisanie przez prezydenta karty dotyczącej wolności w sieci, odparł, że to Andrzej Duda podpisywał ustawy, które ograniczały wolność. "Ja bym oczekiwał przede wszystkim od pana prezydenta Andrzeja Dudy, żeby bronił wolności wszystkich niezależnych instytucji" - powiedział kandydat KO.

Dodał, że oczekuje od prezydenta, aby nie pozwalał "agendom rządowym" na inwigilację internetu. "Dosyć tego mamy i jeżeli pan serio mówi o wolności, to niech pan traktuje to słowo poważnie" - mówił Trzaskowski.

Kandydat KO zapewniał, że jako prezydent będzie wetował wszystkie ustawy, które będą podnosić podatki, w tym te związane z cyfryzacją. Jednocześnie opowiedział się za opodatkowaniem korporacji, które działają w branży nowych technologii.

Trzaskowski akcentował także potrzebę wsparcia polskiego przemysłu kreatywnego. "Rozmawiajmy o tym, jak pomóc naszym artystom, jak pomóc naszemu przemysłowi kreatywnemu" - apelował kandydat KO. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wiceszef MON: głos oddany na Andrzeja Dudę to głos oddany na polskie bezpieczeństwo

3.07.2020, 16:21

Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek (3.07) w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć na polu obronności, których nie neguje nawet opozycja.


Małgorzata Trzaskowska: w tych wyborach każdy głos się liczy, dlatego ruszam w drogę

3.07.2020, 16:09

W tych wyborach każdy głos się liczy, dlatego sama też ruszam w drogę, żeby spotkać się z wami - zapowiedziała w piątek (3.07) Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Będziemy rozmawiać o edukacji, problemach klimatycznych i związanych z ochroną zdrowia naszych dzieci - dodała.


Trzaskowski: jestem gotów na rozmowy ze wszystkimi, którzy startowali w wyborach po stronie opozycyjnej

2.07.2020, 17:26

Jestem gotów na rozmowy ze wszystkimi politykami, którzy startowali w wyborach po stronie opozycyjnej - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Oni wszyscy chcą zmiany. Warto rozmawiać o programie, bo to jest dziś najważniejsze - podkreślił.


Trzaskowski w rozmowie z Obamą: "potwierdziłem kontynuację polityki w relacjach z USA"

2.07.2020, 13:03

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski powiedział, że w rozmowie z b. prezydentem USA Barackiem Obamą potwierdził pełną kontynuację polityki prowadzonej przez poprzednie rządy w kwestii bezpieczeństwa i relacji z USA. Jest to kwestia racji polskiej stanu - zaznaczył.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok