Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Trzaskowski: jestem gotów na rozmowy ze wszystkimi, którzy startowali w wyborach po stronie opozycyjnej

Trzaskowski: jestem gotów na rozmowy ze wszystkimi, którzy startowali w wyborach po stronie opozycyjnej

2.07.2020, 17:26, akt. 21:38

Jestem gotów na rozmowy ze wszystkimi politykami, którzy startowali w wyborach po stronie opozycyjnej - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Oni wszyscy chcą zmiany. Warto rozmawiać o programie, bo to jest dziś najważniejsze - podkreślił.

Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Trzaskowski został zapytany na czwartkowej konferencji prasowej, czy spotka się z kontrkandydatami z pierwszej tury wyścigu prezydenckiego: Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z PSL i Robertem Biedroniem z Lewicy, w sprawie udzielenia mu poparcia w drugiej turze wyborów.

Poinformował, że "jest w kontakcie" i "jest gotów na rozmowy ze wszystkimi politykami, którzy startowali w tych wyborach po stronie opozycyjnej". "Oni wszyscy chcą zmiany. Warto rozmawiać o programie, bo to jest dziś najważniejsze" - stwierdził.

Przypomniał, że w środę rozmawiał o programie z kandydatem niezależnym - który uzyskał trzeci wynik w pierwszej turze wyborów - Szymonem Hołownią i zapewnił, że jest gotów przeprowadzić takie rozmowy z Kosiniakiem-Kamyszem.

Kandydat KO na prezydenta odniósł się także do słów b. premiera Donalda Tuska, który w środę na Twitterze do wyborców Konfederacji napisał: "Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z wami wygrać. Z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć. Są w tym naprawdę nieźli".

"Moim konkurentem jest pan prezydent Andrzej Duda. Natomiast jeżeli pytacie mnie o kwestie programowe, zgadzam się z tym, że państwo PiS jest opresyjne, że trzeba pomagać przedsiębiorcom. Zgadzam się z tym, że trzeba blokować wszystkie pomysły PiS na nowe podatki" - odpowiedział

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zajął w niedzielnych wyborach czwarte miejsce, głosowało na niego 1 317 380 (6,78 proc.) wyborców.


źródło: PAP | red: rbon, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent: chcę kontynuować politykę wspierania polskich rolników

2.07.2020, 13:52

Chcę kontynuować politykę wspierania polskich rolników, obrony polskiej własności i jej rozwijania - powiedział w czwartek (2.07) w Stargardzie (Zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że troska o polską wieś jest i będzie.


Trzaskowski w rozmowie z Obamą: "potwierdziłem kontynuację polityki w relacjach z USA"

2.07.2020, 13:03

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski powiedział, że w rozmowie z b. prezydentem USA Barackiem Obamą potwierdził pełną kontynuację polityki prowadzonej przez poprzednie rządy w kwestii bezpieczeństwa i relacji z USA. Jest to kwestia racji polskiej stanu - zaznaczył.


Szumowski: chcemy, by podczas II tury wyborów m.in. osoby starsze były wpuszczane do lokali bez kolejki

1.07.2020, 22:51

Chcemy, żeby podczas II tury wyborów prezydenckich osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością do lokalu wyborczego - zapowiedział w środę (1.07) minister zdrowia Łukasz Szumowski.


Trzaskowski zaakceptował 3 postulaty Hołowni

1.07.2020, 21:00

W środę (1.07) kandydat KO Rafał Trzaskowski zaakceptował postulaty "minimum bezpartyjnej prezydentury" Szymona Hołowni dot. "weta demokratycznego", "weta samorządowego" i "zielonego weta". Podczas spotkania online Hołownia potwierdził, że w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Trzaskowskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok