Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Trzaskowski: po zaprzysiężeniu zwołam Radę Gabinetową ws. stanu finansów publicznych

Trzaskowski: po zaprzysiężeniu zwołam Radę Gabinetową ws. stanu finansów publicznych

4.07.2020, 15:46, akt. 15:57

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski zapowiedział że jeśli zostanie prezydentem, to dzień po zaprzysiężeniu - 7 sierpnia - zwoła posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie stanu finansów publicznych. Polityk złożył taką deklaracje w Kaliszu, który odwiedził w ramach kampanii wyborczej.

Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Trzaskowski wyraził zaniepokojenie między innymi majowymi danymi dotyczącymi spadku wpływów z VAT i deficytu budżetowego. 


Jasno deklaruję, że jeżeli zostanę prezydentem Rzeczpospolitej, to już na dzień po zaprzysiężeniu zwołam Radę Gabinetową, tak, żeby 7 sierpnia móc rozmawiać o stanie finansów publicznych - oświadczył. 


Kandydat KO dodał, że informacje o tych finansach są "niepokojące". Jego zdaniem "rząd coś ukrywa". Zaznaczył, że teraz już "trudne pytania" o sytuację zadaje Senat i on sam - jak mówił - ją wyjaśni, jeśli zostanie prezydentem.

Druga tura wyborów prezydenckich - w niedzielę 12. lipca.


źródło: IAR | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzaskowski: jako prezydent obniżę stawki podatku VAT o 1 proc.

3.07.2020, 16:30

Jedną z moich pierwszych decyzji jako prezydenta będzie obniżenie stawek podatku VAT o 1 proc. - zapowiedział w piątek (3.07) w Łodzi kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zadeklarował, że jako prezydent będzie wetował ustawy podnoszące podatki, a podpisywał te, które pomagają obywatelom.


Trzaskowski: jestem gotów na rozmowy ze wszystkimi, którzy startowali w wyborach po stronie opozycyjnej

2.07.2020, 17:26

Jestem gotów na rozmowy ze wszystkimi politykami, którzy startowali w wyborach po stronie opozycyjnej - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Oni wszyscy chcą zmiany. Warto rozmawiać o programie, bo to jest dziś najważniejsze - podkreślił.


Trzaskowski w rozmowie z Obamą: "potwierdziłem kontynuację polityki w relacjach z USA"

2.07.2020, 13:03

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski powiedział, że w rozmowie z b. prezydentem USA Barackiem Obamą potwierdził pełną kontynuację polityki prowadzonej przez poprzednie rządy w kwestii bezpieczeństwa i relacji z USA. Jest to kwestia racji polskiej stanu - zaznaczył.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok