Radio Białystok | Sport | Kajakarstwo: Sukcesy zawodników BKK Dojlidy

Kajakarstwo: Sukcesy zawodników BKK Dojlidy

18.08.2014, 08:52, akt. 08:52

Akademickie Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie w Mińsku, foto: Białostocki Klub Kajakowy

6 medali przywieźli kajakarze klubu Dojlidy Białystok z Akademickich Mistrzostw Świata w Mińsku, które odbywały się w weekend (14-17.08). Startowała trójka zawodników - studentów Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Złoto zdobyła męska czwórka na dystansie 1000 metrów. W jej składzie startowało dwóch kajakarzy z Dojlid - Rafał Rosolski i Paweł Florczak oraz Martin Brzeziński i Bartosz Stabno. Rafał Rosolski zdobył też srebro na 1000 i brąz na 500 metrów.

Magdalena Krukowska przywiozła z Mińska dwa medale - srebrny zdobyła na dystansie 500 metrów w dwójce (z Eweliną Wojnarowską), a brązowy na 200 metrów w czwórce (z E. Wojnarowską, Joanną Bruską i Aleksandrą Górną). (mk)