Radio Białystok | Sport | Niesamowite emocje i cenne zwycięstwo siatkarek KS BAS-u Białystok z Energetykiem Poznań [zdjęcia, wideo]

12.02.2022, 20:01, akt. 13.02.2022, 05:32

W pierwszej lidze siatkarek KS BAS Białystok pokonał u siebie faworyzowane zawodniczki Energetyka Poznań. Kibice w hali Zespołu Szkół Rolniczych obejrzeli pięciosetowy, niezwykle emocjonujący pojedynek.

KS BAS Białystok - Enea Energetyk Poznań, 12.02.2022, fot. Joanna Szubzda

Białostoczanki przystępowały do tego spotkania pełne nadziei na zwycięstwo. Przed tygodniem z wyjazdów przywiozły trzy punkty - po wygranej 3:0 z Solną Wieliczka i porażce 0:3 z Roleskim Tarnów. Faworytkami sobotniego (12.02) meczu były jednak zajmujące szóstą pozycję Energetyczki. Gospodynie zagrały jeden ze swoich najlepszych meczów w pierwszej lidze i pokonały przyjezdne 3:2, w setach do 24, 19, 19, 14 i 15:13.

W premierowej odsłonie podopieczne Sebastiana Grzegorka dość szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, ale zespół gości mozolnie odrabiał straty, a o tym, kto będzie prowadził 1:0, decydowała końcówka. Poznanianki doprowadziły do remisu po 24, ale dwa kolejne punkty trafiły na konto gospodarzy - 26:24.

Ekipa z Poznania pozbierała się po nieudanym starcie i wygrała dwa kolejne sety do 19. Nie załamało to jednak białostoczanek, które niesione dopingiem kibiców zagrały koncertowo w czwartej partii. BAS szalał w ataku, natomiast poznanianki zaczęły uderzać raz za razem w aut. W efekcie szybki set do 14 dla białostoczanek.

O zwycięstwie decydował tie-break. Znakomicie rozpoczęły go zawodniczki z Poznania, które od samego początku miały przewagę kilku punktów, ale BAS nie dał się złamać, a przyjezdne znów zaczęły popełniać błędy. Białostoczanki dogoniły rywalki przy stanie 13:13. I to one zdobyły dwa ostatnie oczka - 15:13.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano przyjmującą BAS-u Paulinę Niedźwiecką.

Zwycięstwo 3:2 jest niewątpliwie niespodzianką tej kolejki. Cenne dwa punkty zasilają konto BAS-u. Zespół ma ich teraz 10 i ucieka ostatniej drużynie w tabeli - Libero Aleksandrów Łódzki - na dwa oczka.

| red: maj, zmj

Trwa fatalna seria pierwszoligowych siatkarek BAS-u Białystok.

1. liga siatkarek: Wicelider z Mielca za mocny dla KS BAS-u Białystok

18.12.2021, 20:14

Siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały ostatni mecz pierwszej rundy 1. ligi.

Siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały w Mońkach z Karpatami Krosno 0:3 [zdjęcia, wideo]

27.11.2021, 20:25

Trwa seria porażek KS BAS-u Białystok w pierwszej lidze siatkarek. Beniaminek przegrał dziewiąty ligowy mecz z rzędu. Uległ w Mońkach Karpatom Krosno 0:3.