Radio Białystok | Sport | Koszykarskie "rogate derby" województwa dla Tura Bielsk Podlaski [zdjęcia]

Koszykarskie "rogate derby" województwa dla Tura Bielsk Podlaski [zdjęcia]

autor: Grzegorz Pilat

17.02.2022, 07:25, akt. 12:43

Koszykarskie Rogate Derby województwa podlaskiego przyniosły emocje, ale te pozytywne chyba tylko dla kibiców Tur Basket Bielsk Podlaski. Bielszczanie wygrali na własnym parkiecie z Żubrami Chorten Białystok 101:75.

Białostoccy koszykarze podrażnieni trzema kolejnymi porażkami szukali przełamania, ale koszykarze Tura postawili im trudne warunki. Od początku spotkania bielszczanie objęli prowadzenie i kontrolowali mecz do ostatniej minuty. Pokazała to m.in. pierwsza kwarta, którą zawodnicy Tura wygrali 28:14, a na przerwę gospodarze schodzili do szatni z 20-punktowym prowadzeniem.

Zaraz po przerwie Żubry rzuciły się do odrabiania strat i przewaga miejscowych stopniała do 14 „oczek”, ale wtedy trener Tura Piotr Bakun wziął czas, poukładał grę swoich koszykarzy i rozpoczęła się kolejna seria punktowa i budowa przewagi, która trwała do końca meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 101:75. Najsilniejszą bronią miejscowych były rzuty za 3 punkty, których aż 16 znalazło drogę do kosza rywali.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem spotkania był Przemysław Zygmunciak, który zdobył 27 punktów, z czego aż 15 rzutami za 3 punkty.

W tabeli Tur Basket Bielsk Podlaski na drugim, a Żubry Białystok na czwartym miejscu, ale białostoczanie mają zaległe jeszcze dwa mecze.

W następnej kolejce Tur zagra u siebie z Isetią Warszawa, a Żubry podejmą Hutnika Warszawa.

| red: bs, zmj

Nagrody wręczono w sześciu kategoriach - „Sportowiec Roku”, „Drużyna Roku”, „Trener”, „Inne osiągnięcia sportowe”, „Talent” i „Postęp”.

Poznajemy olimpijskie sporty - koszykówka 3x3

26.07.2021, 07:49

Igrzyska olimpijskie to wyjątkowy czas nie tylko dla kibiców. Wiele osób, które na co dzień nie interesuje się sportem, włącza telewizor i dopinguje reprezentantów Polski we wszystkich dyscyplinach – także tych mniej popularnych.