Radio Białystok | Sport | Trzech Niemców na podium drugiego etapu kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów

Trzech Niemców na podium drugiego etapu kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów

autor: Jerzy Kułakowski

10.09.2022, 12:08, akt. 14:47

Niemiec Ole Theiler wygrał drugi i ostatni etap kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów ze startem w Białymstoku i metą w Augustowie.

Orlen Wyścig Narodów w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Ole bardzo długo uciekał z trzema innymi zawodnikami, ale ostatnie 11 km przejechał samotnie i zwyciężył z przewagą 19 sekund nad peletonem.

W nim również najszybsi byli Niemcy. Drugie miejsce zajął Leslie Luerhs, a trzecie Tim Teutenberg. Czwarty był Filip Prokopyszyn z reprezentacji Polski.

W klasyfikacji końcowej zwyciężył Duńczyk Morten Nortoft, który w piątek wygrał etap z Supraśla do Białegostoku. W zawodach wystartowało ponad 70 kolarzy z 10 krajów.

W klasyfikacji drużynowej po drugim etapie zwyciężyli Niemcy. Na drugie miejsce weszli Słowacy, podium zamknęła drużyna z Polski.

| red: zmj, wsz

Blisko 80 kolarzy z 10 krajów startuje w Orlen Wyścigu Narodów, który przez dwa dni będzie jechać po drogach województwa podlaskiego. Występują w nim młodzieżowcy, czyli zawodnicy do lat 23.