Radio Białystok | Wiadomości | Region: 40 mln zł do podziału na ochronę zabytków

Region: 40 mln zł do podziału na ochronę zabytków

19.01.2016, 13:43, akt. 13:43

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

To pierwszy taki konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego do 2020 roku.

M.in. samorządy, organizacje pozarządowe prowadzące działalność związaną z kulturą, kościoły i związki wyznaniowe oraz rządowe i samorządowe instytucje kultury mogą już starać się o pieniądze na ochronę zabytków. Do podziału jest 40 milionów złotych. Jak mówi wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno dofinansowanie można dostać np. na prace konserwatorskie, zagospodarowanie terenów wokół obiektów dziedzictwa kulturowego, na dostosowanie obiektów zabytkowych do potrzeb osób niepełnosprawnych, czy zabezpieczenie ich przed takimi zagrożeniami, jak pożar, czy podtopenia, na konserwację muzealiów, starodruków i archiwaliów oraz na zakup sprzętu wystawienniczego, magazynowego, technicznego i multimedialnego.

Natomiast pieniądze nie będą przyznawane na budowę od podstaw nowej infrastruktury kulturalnej, czy na organizację imprez, typu wystawy i festiwale.

Wnioski przyjmowane będą do 29 lutego w urzędzie marszałkowskim przy ul. Poleskiej w Białymstoku. Tam też można pytać o szczegóły. Urzędnicy przygotowują też szkolenie, na którym omówią zasady naboru wniosków. Odbędzie się ono 27 stycznia, ale zgłoszenia na to spotkanie (poprzez rpo.wrotapodlasia.pl) przyjmowane będą do 21 stycznia. (ew/mk)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nautilus w Polskim Radiu Białystok

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok