Radio Białystok | Wiadomości | Teatr Wierszalin wyrusza w trasę objazdową po Polsce

Teatr Wierszalin wyrusza w trasę objazdową po Polsce

29.08.2016, 10:55, akt. 10:55

źródło: www.wierszalin.pl
źródło: www.wierszalin.pl

Wyrusza w ramach programu TEATR POLSKA 2016. Program powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury.

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu, organizacje pozarządowe oraz teatry instytucjonalne mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma tego typu teatrów. Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu.

Do tegorocznego programu zgłoszono 101 spektakli

Program TEATR POLSKA organizowany jest po raz 8. Do tegorocznego programu zgłoszono 101 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 18 przedstawień. Wśród nich jest przedstawienie supraskiego Teatru Wierszalin. "Wziołowstąpienie" w reżyserii Piotra Tomaszuka obejrzą mieszkańcy jedenastu miejscowości: Konin, Ostrów Wielkopolski, Oborniki Wielkopolskie, Nowa Sól, Krotoszyn, Nysa, Ełk, Nowy Sącz, Andrychów, Czechowice-Dziedzice oraz Kłodzko. Prezentacjom spektaklu towarzyszyć będą warsztaty teatralne pt. "Lecz się sztuką", prowadzone przez wierszalińskich aktorów.

Objazd rozpoczyna się 3 września 2016. (ds/mag)

Zobacz też:
25 lat Teatru Wierszalin
"Wziołowstąpienie" - premiera w WierszalinieStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok