Radio Białystok | Wiadomości | Ultra Śledź - morderczy bieg po Puszczy Knyszyńskiej

Ultra Śledź - morderczy bieg po Puszczy Knyszyńskiej

autor: Adam Janczewski, Marcin Mazewski

25.02.2017, 11:27, akt. 19:51

Około 220 zawodników wystartowało w sobotę (25.02) w Ultra Śledziu.

Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Ze zwycięzcą Ultra Śledzia na dystansie 80 km Jaromirem Krzyszczakiem rozmawiał Marcin Mazewski | Pobierz plik.

0:00
0:00
Ultra Śledź w Puszczy Knyszyńskiej - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Biegacze z Podlasia najlepsi na 50 km

Dwaj zawodnicy z Podlasia zajęli dwa pierwsze miejsca w biegu po Puszczy Knyszyńskiej - Ultra Śledź na 50 km. To Arkadiusz Ostaszewski i Andrzej Godlewski, którym pokonanie dystansu zajęło nieco ponad 4,5 godziny. Trzeci był Tobiasz Nowakowski ze Stanisławowa. Trasę 50 km pokonał też z bardzo dobrym czasem, zajmując 17 miejsce, nasz redakcyjny kolega Andrzej Ryczkowski.

Wśród kobiet najszybsza była białostoczanka, Marzena Żuk (z czasem 5 godzin 51 minut), druga uplasowała się Bożena Kaszkiel z Suwałk a trzecia przybiegła Marta Dzikowska-Śledź z Warszawy.

Zawodnik z Lublina przebiegł 80 km w niespełna 7,5 godziny

Pierwszy na mecie biegu na dystansie 80 km był Jaromir Krzyszczak z Lublina z czasem 7 godzin 29 minut, po nim przybiegli Rafał Gaczyński i Paweł Kaszyca. Patrycja Bereznowska, pierwsza z kobiet 80 km pokonała w 8 godzin.

Ultra Śledź to bieg po Puszczy Knyszyńskiej na dystansach 50 i 80 km

Przyjeżdżają na niego biegacze z całego kraju - najwięcej z dużych miast - Warszawy czy Krakowa, a także z Norwegii i Niemiec.

Ultra Śledź to nie tylko impreza sportowa, ale też okazja do promocji regionu. Współorganizator biegu Marcin Matejczuk podkreśla, że wszyscy uczestnicy będą mogli przez miesiąc bezpłatnie zwiedzać placówki Muzeum Podlaskiego. Zorganizowane będą też wycieczki: po Supraślu i do arboretum w Poczopku.

| red: mak, maj

W biegu głównym zwyciężył Paweł Grygo z czasem 39:26 min., a wśród kobiet najszybsza była Dominika Duda (51:35 min.).

Narciarze walczyli o Puchar Bieguna Zimna

11.02.2017, 08:44

To 7. edycja Międzynarodowego Biegu Narciarskiego - jednej z najważniejszych zimowych imprez Ośrodka WOSiR Szelment.

Festiwal narciarski "SupraSKI" w Supraślu

10.02.2017, 16:48

Obfite opady śniegu i ujemna temperatura powodują, że amatorów biegania na nartach w lasach koło Supraśla nie brakuje.