Radio Białystok | Wiadomości | Wymiana szkolna i seniorów - władze Siemiatycz nawiązały współpracę z belgijską gminą Etterbeek

Wymiana szkolna i seniorów - władze Siemiatycz nawiązały współpracę z belgijską gminą Etterbeek

autor: Renata Reda

26.11.2017, 11:30, akt. 11:37

Wymiana szkolna i i seniorów - to będą pierwsze zadania jakie chcą wspólnie zrealizować władze Siemiatycz i gminy Etterbeek w Brukseli.

źródło: wrotapodlasia.pl
źródło: wrotapodlasia.pl

Ustalenia ws. współpracy podlaskiego miasta i belgijskiej gminy zapadły podczas pierwszej wizyty w Siemiatyczach delegacji z Belgii.

Przed miesiącem Belgowie gościli samorządowców z Siemiatycz. Wtedy podpisano umowę o współpracy. Teraz plany są konkretyzowane - mówi burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

Belgowie rozmawiali w Siemiatyczach także o wspólnych zawodach sportowych, czy o wymianie doświadczeń pracowników administracji. Samorządowcy Siemiatycz i gminy Etterbeek planują wspólne projekty m.in. z zakresu edukacji, kultury, sportu, turystyki i rekreacji.

Brukselę i Siemiatycze łączą nieformalne związki już od wielu lat. Wielu siemiatyczan mieszka w Brukseli. Tylko Etterbeek zamieszkuje 2 tysiące Polaków - prawie 90 proc. z nich pochodzi właśnie z Siemiatycz.

| red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Wymiana młodzieży, a także wspólna polityka senioralna – partnerstwo pomiędzy Siemiatyczami a gminą Etterbeek

26.10.2017, 18:49

M.in. wymianę młodzieży, czy wspólną politykę senioralną zakłada partnerstwo pomiędzy Siemiatyczami a gminą Etterbeek w rejonie stołecznym Brukseli.


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

9.05.2019, 00:01

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin.


W Brukseli urzędnicy z Siemiatycz pomagają mieszkańcom swojego miasta

5.03.2017, 13:34

Były ogłoszenia w internecie, w polskich sklepach, gazetach i parafiach w Brukseli. W niedzielę (05.03) w stolicy Belgii urzędnicy z Siemiatycz pomagali mieszkańcom swojego miasta. Będą to robić w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok