Radio Białystok | Wiadomości | Wi-Fi, monitoring i wygodne fotele – dwa zmodernizowane pociągi elektryczne będą jeździć na trasach woj. podlaskiego

Wi-Fi, monitoring i wygodne fotele – dwa zmodernizowane pociągi elektryczne będą jeździć na trasach woj. podlaskiego

13.12.2017, 16:00, akt. 18:12

13 mln zł kosztowała modernizacja dwóch pociągów elektrycznych, które będą jeździć na kilku trasach regionalnych w Podlaskiem. W środę (13.12) przekazano je do użytku.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Wi-Fi, monitoring i wygodne fotele – dwa zmodernizowane pociągi elektryczne będą jeździć na trasach woj. podlaskiego - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Są nowoczesne i estetyczne, wyposażone m.in. w wygodne fotele, gniazdka elektryczne, ładowarki USB, monitoring. Dwa, całkowicie zmodernizowane, pociągi elektryczne będą jeździć na trasach naszego regionu. Przystosowano je do jazdy z prędkością 120 km/h. 

Pociągi będą jeździć na trasach Białystok-Ełk, Białystok-Kuźnica oraz Białystok-Szepietowo

Modernizacja jednego pociągu kosztowała ok. 6,5 mln zł. Oba pociągi w Podlaskiem będą jeździć na trasach, gdzie jest elektryczna sieć trakcyjna, czyli Białystok-Ełk, Białystok-Kuźnica oraz Białystok-Szepietowo - poinformował dyrektor podlaskiego oddziału Przewozów Regionalnych Jarosław Glazer. Dodał, że zmodernizowane składy zastąpią stare pociągi, podróż będzie bardziej komfortowa, bezpieczna.Marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński powiedział podczas prezentacji nowych pociągów na dworcu PKP Białystok, że samorząd województwa stara się "w jak najlepszy sposób" zapewnić transport kolejowy mieszkańcom na poziomie regionalnym. Mówił, że zmodernizowane pociągi poprawią znacznie potencjał przewozowy w regionie.

W 2018 r. będzie więcej połączeń - deklaruje Jerzy Leszczyński

Jerzy Leszczyński przypomniał, że w 2016, 2017 i w 2018 r. samorząd województwa podlaskiego przekazał i przekaże Przewozom Regionalnym - w ramach umowy - po 23 mln zł rocznie na pasażerskie przewozy regionalne. Oddział ma do dyspozycji 17 składów różnych jednostek - mówił marszałek. Deklarował, że połączeń w 2018 r. będzie więcej.

Prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski przypomniał, że ponad dwa lata temu spółka rozpoczęła restrukturyzację, głównym udziałowcem została Agencja Rozwoju Przemysłu, samorządy województw pozostały udziałowcami. Powiedział, że plan restrukturyzacji "przynosi efekty", zapowiada, że wynik finansowy spółki za 2017 r. "nie będzie gorszy" niż za 2016 r.

Krzysztof Zgorzelski powiedział, że remonty sfinansowała spółka. Na 53 modernizacje zaplanowano 459 mln zł.

Członek zarządu ZNTK Mińsk Mazowiecki SA Jacek Bilski poinformował, że zakłady modernizują teraz 36 pociągów elektrycznych. 

Pojazdy są po bardzo gruntownej, największej w Polsce modernizacji, przez co będą mogły służyć pasażerom do bezpiecznego i komfortowego podróżowania - mówił Jacek Bilski. 

źródło: PAP | red: sk, wsz

ZOBACZ TEŻ:


Podróż koleją z Warszawy do Białegostoku krótsza niż dwie godziny - w 2021 r.

6.12.2017, 13:31

Mniej niż dwie godziny zajmie w 2021 r. podróż koleją z Warszawy do Białegostoku - zapowiada PKP PLK SA. Trwa modernizacja kolejnych odcinków tej trasy w ramach Rail Baltica.


Prawie mld zł na modernizacje linii kolejowych i dworców w Polsce Wschodniej

22.11.2017, 15:31

Ponad 965 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia przeznaczono na modernizację pięciu linii kolejowych w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i świętokrzyskim. Umowę w tej sprawie podpisano w środę (22.11) w Olsztynie.


Z 9 do 12 wzrośnie liczba połączeń między Białymstokiem a Warszawą - nowy rozkład PKP Intercity

9.12.2017, 08:02

Więcej pociągów z Białegostoku do stolicy, nowe połączenia na Podkarpacie i Dolny Śląsk oraz dodatkowy skład do Jeleniej Góry - tak w skrócie można przedstawić nowy rozkład jazdy PKP Intercity 2017/2018 dla woj. podlaskiego. Korekta rozkładu w niedzielę, 10 grudnia.


Odcinek linii kolejowej Rail Baltica od Warszawy przez Białystok do Trakiszek ma być gotowy do 2025 roku

19.09.2017, 14:15

Do końca 2025 roku będzie zrealizowana budowa linii Rail Baltica od Warszawy do granicy z Litwą w Trakiszkach. To 341 kilometrów linii kolejowej. Poinformowano o tym we wtorek (19.09) w Białymstoku na konferencji prasowej zorganizowanej prze Polskie Linie Kolejowe S.A..
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Supraślańska eca-peca" Zenon Gruszewski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok