Radio Białystok | Wiadomości | Spotkania wigilijne mieszkańców Suwałk, Łap i Łomży

Spotkania wigilijne mieszkańców Suwałk, Łap i Łomży

autor: Iza Kosakowska, Marcin Mazewski, Paweł Wądołowski

17.12.2017, 08:13, akt. 18.12.2017, 08:30

Były: wspólny opłatek, życzenia i kolędowanie - w Łapach, Łomży i Suwałkach w niedzielę (17.12) odbyły się miejskie wigilie.

17 grudnia 2017 r., Wigilia miejska w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska
17 grudnia 2017 r., Wigilia miejska w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska

Wigilia miejska w Łomży - relacja Pawła Wądołowskiego

Wigilia miejska w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mieszkańcy Suwałk po raz kolejny spotkali się (17.12) na placu Marii Konopnickiej na wigilii miejskiej. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń złożonych przez władze miasta. Potem wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Były też degustacje potraw wigilijnych i wspólne śpiewanie kolęd razem z zespołami Beciaki i Shamrock. Najmłodsi mieli okazję spotkać się z Mikołajem, obejrzeć zwierzęta w stajence i wziąć udział w świątecznych konkursach z nagrodami.

Wieczorem w świąteczny nastrój wprowadzi suwalczan utalentowany saksofonista młodego pokolenia Daniel Kobielski. W Suwalskiem Ośrodku Kultury o 19:00 rozpocznie się koncert z najpiękniejszymi polskimi i zagranicznymi kolędami z udziałem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Jarmark i wigilia w Łomży

Jarmark Bożonarodzeniowy, światełko betlejemskie i miejska wigilia - tak było w niedzielę na Starym Rynku w Łomży. Od rana można było też kupić świąteczne ozdoby, pierniki i dzieła lokalnych twórców.

Przed ratusz harcerze wnieśli Betlejemskie Światełko Pokoju, czym rozpoczęła się miejska wieczerza wigilijna. Jak mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, to okazja do spotkania, podzielenia się opłatkiem i zjedzenia wigilijnych potraw przygotowanych przez bursy szkolne.

Podczas miejskiej wigilii rozstrzygnięto też konkurs na najładniejszą bombkę choinkową, a także zorganizowano kwestę. Za zebrane pieniądze kupione będą prezenty podopiecznym Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Na wigilię mieszkańcy mogli dojechać bezpłatnie autobusami łomżyńskiego MPK. Zgodnie z decyzją prezydenta, komunikacja autobusowa w granicach miasta jest w niedzielę bezpłatna.

Wigilia miejska w Łapach

Jasełka, kolędy i dzielenie się opłatkiem - to część programu miejskiej wigilii w Łapach. Na Placu Niepodległości, mieszkańców - do wspólnego śpiewania kolęd zachęcli dzieci i młodzież z ogniska muzycznego oraz chórzyści.

Natomiast, "Nie było miejsca dla Ciebie..." - to tytuł jasełek jakie przygotowali podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej wraz z seniorami. Były także gry i zabawy z Mikołajem, wspólne dzielenie się opłatkiem, życzenia oraz tradycyjne pierogi z grzybami.

| red: wsz, maj, ary


ZOBACZ TEŻ:


Ekumeniczna Wigilia Miejska w Białymstoku

17.12.2017, 06:00

Na Ekumenicznej Wigilii Miejskiej spotkali się mieszkańcy Białegostoku - to wydarzenie, podczas którego najważniejsze są osoby ubogie czy samotne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok