Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 50-metrowe bloki chce wybudować deweloper w miejscu dawnego dworca autobusowego

Ponad 50-metrowe bloki chce wybudować deweloper w miejscu dawnego dworca autobusowego

autor: Edyta Wołosik

12.01.2018, 07:23, akt. 09:02

Inwestor chce postawić trzy ponad 50-metrowe budynki, urzędnicy proponują o 20 metrów niższe, a część radnych chce jeszcze poczekać z podjęciem ostatecznej decyzji. Chodzi o rejon ulic: Ogrodowej i Fabrycznej w Białymstoku. Na najbliższej sesji radni mają zajmować się planem dla tej części miasta.

Hoda Bogdan, Fotolia.com
Hoda Bogdan, Fotolia.com

Jak mówi przewodniczący komisji zagospodarowania przestrzennego - radny Konrad Zieleniecki: "według propozycji deweloperów powinna tam powstać wielorodzinna zabudowa śródmiejska z budynkami ok. 55 metrów; natomiast propozycja urzędników to budynki o wysokości ok. 35 metrów, czyli podobne do tego, który stoi na rogu ulic: Sienkiewicza i Jurowieckiej".  

Radni z komisji zagospodarowania przestrzennego chcą, by w głosowaniu podczas sesji odesłać ten projekt do wnioskodawcy. Według nich temat powinien wrócić dopiero po uchwaleniu nowego studium, które wyznaczy kierunki ładu przestrzennego na kolejne lata.

Prace nad nim trwają, a jego projekt ma być znany na sesji w lutym lub marcu. Jak dodaje Konrad Zieleniecki: "abyśmy mieli czyste sumienie, że plan dla tej części miasta jest zgodny z nowym studium zagospodarowania przestrzennego".  

Teren, gdzie ma powstać zabudowa wielorodzinna z wysokimi budynkami, to miejsce po dawnym dworcu PKS przy ul. Jurowieckiej.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Miasto chce sprzedać pod inwestycje działki przy BPN-T

11.01.2018, 07:06

Miasto Białystok ogłosiło w środę (10.01) przetargi na sprzedaż czterech działek pod inwestycje w podstrefie Białystok Suwalskiej SSE, które znajdują się przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.


Ponad 9,2 mln zł będzie kosztować rozbudowa szpitala miejskiego w Białymstoku

9.01.2018, 17:28

Rozbudowa białostockiego szpitala miejskiego będzie kosztować ponad 9,2 mln zł. Władze miasta rozstrzygnęły przetarg na tę inwestycję.


Podlaska PO chce zgłosić do projektu budżetu państwa poprawki na 400 mln zł

8.01.2018, 14:25

Rezerwa celowa na lotnisko i halę sportową w Białymstoku, pieniądze na modernizację dróg krajowych i tras kolejowych, program wsparcia samorządów Puszczy Białowieskiej - takie poprawki mniejszości chce wprowadzić do projektu budżetu państwa na ten rok podlaska PO.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok