Radio Białystok | Wiadomości | Arka-Druk zatrudni 50 osób w podstrefie Tarnobrzeskiej SSE

Arka-Druk zatrudni 50 osób w podstrefie Tarnobrzeskiej SSE

30.01.2018, 15:03, akt. 15:13

50 nowych pracowników chce zatrudnić firma poligraficzna Arka-Druk, która będzie rozbudowywać swój zakład w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformował we wtorek (30.01) urząd miejski w Łapach.

Simon Coste - Fotolia.com
Simon Coste - Fotolia.com

Zakład będzie rozbudowany

Firma była pierwszym przedsiębiorstwem, które zainwestowało w tej podstrefie pod koniec 2014 r.

- W czerwcu lub lipcu 2018 r. firma zacznie rozbudowę zakładu - poinformowała w wtorek Urszula Romualdowska z urzędu miejskiego w Łapach. Arka-Druk dostała na ten cel dotację z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) województwa na lata 2014-2020. Wartość inwestycji to ponad 7 mln zł; z RPO firma dostanie prawie 2,9 mln zł. - Umowę w tej sprawie firma podpisała w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku w grudniu 2017 r. - poinformowała Romualdowska.

Trwają prace projektowe nad rozbudową zakładu. Po rozbudowie firma chce produkować opakowania - o wyższych parametrach bezpieczeństwa - na potrzeby produktów farmaceutycznych i kosmetyków. Produkcja ma ruszyć jeszcze pod koniec 2018 r. - zapowiada firma w informacji prasowej przekazanej urzędowi miejskiemu Łapy.

Potrzebni będą m.in. księgowi i graficy

Po rozbudowie zakład Arka-Druk będzie miał ok. 5,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Firma zatrudnia obecnie 95 osób. Będzie potrzebować do pracy m.in. pracowników do działu logistyki, księgowości, działu handlowego, graficznego, do działu produkcji i do pracy przy obsłudze maszyn.

Firma Arka-Druk poinformowała także, że wkrótce zamierza wejść na giełdę.

Prowadzona przez Agencję Rozwoju Przemysłu podstrefa Łapy Tarnobrzeskiej SSE Euro-Park Wisłosan powstała przed laty, by ożywić gospodarczo to miasto po tym, gdy przestały działać dwa największe zakłady pracy w tym mieście: Cukrownia Łapy i Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. Pracę straciło wtedy łącznie około tysiąca osób.

Obecnie w podstrefie w Łapach trwa budowa zakładu drugiego inwestora, firmy Konekt, kolejne firmy przygotowują się do swoich inwestycji. Urząd miasta w Łapach poinformował w ostatnich dniach, że przy optymistycznych założeniach, wiosną 2018 r. ma być gotowych - jeżeli dokończenie prac umożliwi pogoda - 12 ha terenów w podstrefie, które powstają. Cała podstrefa ma 24 ha.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Praca na wakacje w Niemczech - młodzi ludzie mogą zgłaszać się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku

11.01.2018, 08:02

Uczniowie i studenci z województwa podlaskiego mają szansę w wakacje dorobić za granicą. Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku prowadzi nabór chętnych do pracy w Niemczech.


Dzięki kolejnym 25 mln zł z UE uczniowie w Podlaskiem mają szansę na staże i praktyki zawodowe

29.12.2017, 19:20

Staże zawodowe i praktyki u pracodawców, ale też np. kształcenie nowymi, innowacyjnymi metodami - to niektóre możliwości, jakie będą mieli uczniowie w Podlaskiem dzięki kolejnym 25 mln zł z UE na takie przedsięwzięcia.


Coraz więcej więźniów suwalskiego Aresztu Śledczego pracuje poza jego murami

6.12.2017, 14:13

Coraz więcej więźniów pracuje poza murami suwalskiego Aresztu Śledczego. Osadzeni trafiają nie tylko do fabryk, ale też szkół i domów pomocy społecznej. Podporucznik Paweł Chalecki podkreśla, że chętnych do zatrudniania osadzonych wciąż przybywa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok