Radio Białystok | Wiadomości | Sejneński radny z zarzutem nieumyślnego spowodowania wypadku

Sejneński radny z zarzutem nieumyślnego spowodowania wypadku

autor: Tomasz Kubaszewski

8.03.2018, 18:08, akt. 19:03

Prokuratura przedstawiła sejneńskiemu radnemu miejskiemu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym ucierpiała 9-letnia dziewczynka.

Fotolia.com
Fotolia.com

Radny przyznał się do winy

Zdarzenie miało miejsce w czerwcu ubiegłego roku na jednej z ulic Sejn. Radny Paweł D. prowadził ciągnik z dwiema przyczepami. Nagle jedna z nich odczepiła się i potrąciła znajdującą się w pobliżu dziewczynkę. Dziecko doznało licznych obrażeń, w tym złamania kości łonowej. Powołany przez prokuraturę biegły uznał, że przyczepa odczepiła się, bo kierowca użył nieodpowiedniego sworznia do jej zabezpieczenia. 

Śledczy planują skierować sprawę do mediacji

Paweł D. przyznał się do winy. Śledczy planują skierować sprawę do mediacji. Jeśli zgodzą się na to rodzice dziewczynki, postępowanie może zakończyć się polubownie, czyli np. zrekompensowaniem szkód przez radnego i symboliczną karą. Jeżeli jednak mediacji nie będzie, prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia.

Pawłowi D. grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:


Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Podnowince – dwie osoby ranne

23.02.2018, 15:44

Nieprzejezdna była trasa kolejowa Białystok-Suwałki. Około godziny 14:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Podnowince (gm. Nowinka) szynobus zderzył się z osobowym vanem.


Akt oskarżenia ws. śmiertelnego potrącenia dwójki pieszych

6.02.2018, 14:59

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wypadku, w którym pół roku temu zginęło dwoje pieszych potrąconych na chodniku.


Białostocki sąd skazał na 4 lata więzienia kierowcę lawety, który przejechał mężczyznę

22.12.2017, 16:16

Jadąc na miejsce wypadku kierowca lawety uderzył w karetkę i przejechał po leżącym na jezdni rannym mężczyźnie. Białostocki sąd nie miał wątpliwości, że 24-letni Cezary Ł. jest winny. Skazał go za to na 4 lata więzienia, na 5 lat odebrał prawo jazdy i kazał zapłacić pokrzywdzonym nawiązki.


Spór wokół budowy ciągu pieszo-rowerowego w gminie Juchnowiec, radni PiS kierują sprawę do RIO

5.11.2017, 17:38

Radni PiS w powiecie białostockim sprzeciwiają się działaniom starosty Antoniego Pełkowskiego. Chodzi o planowaną budowę ciągu pieszo-rowerowego w gminie Juchnowiec Kościelny.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok