Radio Białystok | Wiadomości | Inicjatywa "Kocham Białystok" ma kandydata na prezydenta miasta

Inicjatywa "Kocham Białystok" ma kandydata na prezydenta miasta

4.04.2018, 17:56, akt. 18:43

"Kocham Białystok" - to nazwa inicjatywy społecznej, która chce wystartować w wyborach samorządowych w Białymstoku. Jej kandydatem na prezydenta miasta ma być kojarzony dotychczas z partią Wolność Marcin Sawicki.

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

"Jest to projekt, który jest nastawiony przede wszystkim na najbliższe wybory samorządowe" - powiedział w środę (4.04) na konferencji prasowej koordynator projektu Kamil Gopaniuk.

Zaznaczył, że przed wyborami projekt "Kocham Białystok" przekształci się w komitet wyborczy, który zgłosi kandydata na prezydenta i wystawi kandydatów do Rady Miasta.

Marcin Sawicki chce być prezydentem Białegostoku

"Twarzą tego projektu będzie Marcin Sawicki" - mówił Kamil Gopaniuk. Marcin Sawicki, kojarzony z partią Wolność powiedział, że jest "kandydatem na przyszłego kandydata" na prezydenta Białegostoku.

Niskie podatki lokalne i likwidacja Straży Miejskiej

Kamil Gopaniuk powiedział, że główne założenia projektu "Kocham Białystok" to m.in.: niskie podatki lokalne, likwidacja Straży Miejskiej i strefy płatnego parkowania, powstanie szybkiej kolei miejskiej, 24-godzinna infolinia medyczna, tworzenie stref rekreacji w mieście "wolnych od zakazów", rozwój turystyki.

Marcin Sawicki ma 32 lata. mówi, że jest przedsiębiorcą, prowadzi własną firmę, wychował się w Białymstoku, z wykształcenia jest politologiem, technikiem elektronikiem. Powiedział, że partia Wolność popiera projekt "Kocham Białystok", trwają rozmowy z innymi organizacjami z różnych środowisk. Mówił, że chce działać np. na rzecz zatrzymania młodych ludzi w Białymstoku, by stąd nie wyjeżdżali, zarabiali na miejscu.

"Inicjatywa dla Białegostoku" wystartuje w wyborach samorządowych

"Kocham Białystok" to drugi ruch, który dotychczas zgłosił zamiar startu w jesiennych wyborach samorządowych. W połowie marca poinformował o tym jako pierwszy społeczny komitet wyborczy "Inicjatywa dla Białegostoku", w którego skład wchodzą przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, społecznicy i aktywiści.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Porozumienie chce mieć swojego kandydata na prezydenta w jednym z 3 miast w Podlaskiem

20.03.2018, 08:55

Jeden z trzech kandydatów Zjednoczonej Prawicy na stanowiska prezydentów Białegostoku, Łomży i Suwałk powinien reprezentować Porozumienie - uważają działacze partii, której liderem jest Jarosław Gowin.


"Inicjatywa dla Białegostoku" wystartuje w wyborach samorządowych

12.03.2018, 14:14

Przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych utworzyli społeczny komitet wyborczy "Inicjatywa dla Białegostoku". Chcą startować w jesiennych wyborach samorządowych. Nie wykluczają, że zgłoszą kandydata na prezydenta miasta.


Prezydent Białegostoku złożył kasację w sprawie obniżenia mu zarobków

28.02.2018, 17:32

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył kasację od wyroku w sprawie obniżenia mu wynagrodzenia uchwałą podjętą przez miejskich radnych. Chce, by Sąd Najwyższy zbadał, czy były przesłanki do oddalenia pozwu i oceny, że nie było dyskryminacji ze względu na poglądy polityczne.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok