Radio Białystok | Wiadomości | Chorzy z zawałami z powiatu siemiatyckiego będą trafiać do szpitala MSWiA w Białymstoku

Chorzy z zawałami z powiatu siemiatyckiego będą trafiać do szpitala MSWiA w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

16.04.2018, 15:34, akt. 20:38

To spora zmiana dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Pacjenci z zawałami i wymagający wszczepienia symulatorów serca w ekspresowym tempie trafiać będą do białostockiego szpitala MSWiA.

Chorzy z zawałami z powiatu siemiatyckiego będą mieć zapewnioną opiekę w szpitalu MSWiA w Białymstoku, fot. Ryszard Minko
Chorzy z zawałami z powiatu siemiatyckiego będą mieć zapewnioną opiekę w szpitalu MSWiA w Białymstoku, fot. Ryszard Minko

Porozumienie placówek

To efekt porozumienia placówek w zakresie wysokospecjalistycznego leczenia kardiologicznego. Do porozumienia doszło dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, szczególnie wicestarosty Marka Bobla. 

- Gwarancja przyjęcia chorych kardiologicznie znacznie poprawi bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu – mówi dyrektor szpitala powiatowego w Siemiatyczach Andrzej Szewczuk. Wyjaśnia, że do tej pory w takich przypadkach pacjentów hospitalizowano w Siemiatyczach i szukano im ośrodka, który mógłby wykonać specjalistyczny zabieg. To czasami trwało nawet tydzień. Teraz ten czas znacznie się skróci, bo wystarczy tylko ustalenie terminu przyjęcia.

Zgodnie z porozumieniem, w dniach ostrych dyżurów, do białostockiego szpitala będą trafiali pacjenci z Siemiatycz z zawałami serca oraz codziennie chorzy wymagający wszczepienia rozruszników lub z zaburzeniami rytmu serca.

- Zwiększona liczba pacjentów nie spowoduje wydłużenia czasu oczekiwania na zabieg - zapewnia dyrektor szpitala MSWiA w Białymstoku Jarosław Tałałaj. Dodaje, że w przypadku pilnych sytuacji nie będzie mowy o żadnych kolejkach. Wyjaśnia, że wszystko zależy od dobrej organizacji pracy oddziału, który gotów jest przyjąć więcej niż dotychczas pacjentów.

W podpisaniu porozumienia brał udział również wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. 

Szpital MSWiA w Białymstoku podobne porozumienie niedawno podpisał ze Szpitalem Powiatowym w Knyszynie. Niewykluczone, ze współpraca rozszerzy się na kolejne szpitale powiatowe z regionu.

| red: mag, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Tałałaj

28.03.2018, 09:05

"Starzenie społeczeństwa w naszym województwie jest szybsze, niż w innych województwach" - mówi nasz gość.


W Białymstoku powstanie Centrum Senioralne 60 plus

27.03.2018, 08:29

Stawiają przede wszystkim na profesjonalną opiekę nad osobami starszymi. W szpitalu MSWiA w Białymstoku powstanie Centrum Senioralne 60 plus. 


W Podlaskiem przybyło miejsc, w których można zrobić badania rezonansem magnetycznym i tomografię komputerową

23.12.2017, 14:14

Przybyło miejsc w Podlaskiem, gdzie w ramach ubezpieczenia można zrobić badania rezonansem magnetycznym i tomografię komputerową.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok