Radio Białystok | Wiadomości | Kar ograniczenia wolności z obowiązkiem prac społecznych zażądała suwalska policja dla aktywistów KOD-u

Kar ograniczenia wolności z obowiązkiem prac społecznych zażądała suwalska policja dla aktywistów KOD-u

autor: Marta Nazarko, Tomasz Kubaszewski

17.05.2018, 07:21, akt. 15:05

Policja żąda kar ograniczenia wolności, aktywiści Komitetu Obrony Demokracji domagają się uniewinnienia. Przed suwalskim sądem w czwartek (17.05) strony wygłosiły mowy końcowe w procesie dotyczącym zakłócenia otwarcia wystawy o armii gen. Andersa.

fot. Tomasz Kubaszewski
fot. Tomasz Kubaszewski

Grupa osób protestowała wtedy przeciwko - jak twierdzą - prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Była tam bowiem kandydatka PiS do Senatu, Anna Maria Anders. 

Zdaniem obrońców obwinionych - mieli oni prawo wyrazić swoje poglądy. - Oni mieli odwagę cywilną głośno powiedzieć, że osoby otwierające wystawę złamały prawo - mówił mecenas Jakub Wende.

Z kolei Jarosław Golubek z suwalskiej policji podkreślał, że każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, ale w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, a to nie był czas na taki protest, bo doprowadził do zakłócenia imprezy. Dlatego policja zażądała kar miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem prac społecznych.

Był to już trzeci proces w tej sprawie. Wcześniej sąd dwukrotnie uniewinnił obwinionych, ale sąd drugiej instancji kazał jeszcze raz zbadać sprawę.

Wyrok sąd ogłosi za tydzień.

| red: wsz, mag

ZOBACZ TEŻ:


Znany z ławy oskarżonych suwalskiego sądu aktywista KOD-u znów protestował

8.05.2018, 08:46

Najpierw pojawili się podczas otwarcia wystawy w Suwałkach, potem dali się poznać  także w innych polskich miastach. Podczas niedawnej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Garwolinie doszło do ekscesów.


Jakie szkoły kończyli aktywiści KOD-u? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

7.05.2018, 09:35

W Suwałkach aktywiści Komitetu Obrony Demokracji pojawiają się już nie tylko przy okazji głośnego procesu tych, którzy zakłócili przebieg otwarcia wystawy w Archiwum Państwowym.


Wyrok ws. zakłócenia wystawy o generale Andersie prawdopodobnie w maju

5.04.2018, 15:50

Przed suwalskim sądem zakończył się w czwartek (5.04) proces trojga aktywistów Komitetu Obrony Demokracji obwinionych o zakłócenie otwarcia wystawy "Armia skazańców ".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower

Fotolia.com
WYPADEK
18.08.2019, 11:44, akt. 12:03

Wypadek koło Krynek - 4 osoby ranneźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok