Radio Białystok | Wiadomości | Mityng lekkoatletyczny na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Mityng lekkoatletyczny na Rynku Kościuszki w Białymstoku

autor: Jerzy Kułakowski

20.05.2018, 14:30, akt. 18:50

Paulina Guba pchnęła kulą 18,77 i wygrała konkurs podczas mityngu na Rynku Kościuszki w Białymstoku. To rekord życiowy lekkoatletki AZS UMCS Lublin i piąty wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Wśród mężczyzn Michał Haratyk był drugi wynikiem 21,67.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku, fot. Marcin Mazewski
Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku, fot. Marcin Mazewski

Dawka pozytywnych emocji po Mityngu Gwiazd w Białymstoku - relacja Grzegorza Pilata

Sportowe emocje na Rynku Kościuszki - relacja Jerzego Kułakowskiego i Grzegorza Pilata

Skok wzwyż, rzut kulą i skok o tyczce podczas Mityngu Gwiazd - relacja Jerzego Kułakowskiego i Grzegorza Pilata

Mityng lekkoatletyczny na Rynku Kościuszki w Białymstoku - relacja Jerzego Kułakowskiego i Grzegorza Pilata

Początek mityngu lekkoatletycznego na Rynku Kościuszki w Białymstoku - relacja Jerzego Kułakowskiego i Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pauilina Guba w sezonie letnim dotychczas najdalej pchnęła 18,25, ale wynik 18,77 uzyskała w tym roku pod dachem. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie w stanie w najbliższych miesiącach przekroczyć granicę 19 m. Rekord Polski należy od 1976 roku do Ludwiki Chewińskiej i wynosi 19,58.

Do Białegostoku Guba przyjechała w nocy, bo w sobotę (19.05) startowała w mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi i tam wygrała wynikiem 18,22.

Nadal jestem w ciężkim treningu, ćwiczę dwa razy dziennie, a forma ma przyjść na sierpień 

- powiedziała Paulina Guba przed kamerą TVP Sport.Właśnie wówczas będzie walczyła o medal mistrzostw Europy. Na razie ma trzeci wynik wśród zawodniczek ze Starego Kontynentu. Liderem jest za to Michał Haratyk, który w niedzielę (20.05) pchnął 21,67. To nie dało mu jednak zwycięstwa, bo lepszy okazał się Brazylijczyk Darlan Romani, który rezultatem 21,94 ustanowił rekord Ameryki Południowej.Po raz pierwszy w tym sezonie na skoczni wzwyż zaprezentował się Sylwester Bednarek. Halowy mistrz Europy z Belgradu w pierwszej próbie uzyskał 2,24 i trzy razy strącił 2,27. To oznacza, że zabrakło mu dwóch centymetrów do wskaźnika PZLA na ME. 

A właśnie Berlin jest szczęśliwym miejscem dla podopiecznego Michała Lićwinki. To w stolicy Niemiec zaczęła się jego seniorska kariera, kiedy dziewięć lat temu wywalczył brązowy medal mistrzostw świata.

Od tamtego momentu wiele się w życiu Sylwestra Bednarka zmieniło. Po serii kontuzji i wielu operacjach postanowił zamienić trzy lata temu Łódź na Białystok i teraz pod okiem Lićwinki powoli wraca do światowej czołówki. W niedzielę (20.05) w Białymstoku był trzeci, a wygrał Ukrainiec Andrij Procenko – 2,27.Mityng Gwiazd na Rynku KościuszkiWiatr mocno przeszkadzał w niedzielę tyczkarzom. Wszyscy zawodnicy męczyli się od początku konkursu, ale ostatecznie najlepiej poradził sobie wicemistrz świata Piotr Lisek. Zawodnik OSOT-u Szczecin w trzecim podejściu pokonał 5,65, ale 5.80 było tym razem zbyt wysoko.Mityng na Rynku Kościuszki zorganizowano po raz pierwszy. Wstęp był wolny, a na trybunach zebrał się komplet publiczności. Kibice chętnie oglądali zmagania lekkoatletów także z balkonów. Przed rywalizacją odbyły się zabawy z dziećmi, które prowadzili m.in. medaliści igrzysk Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. 

źródło: PAP | red: mag


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Damian Czykier najszybszy w Manchesterze – białostoczanin pokonał rekordzistę świata

19.05.2018, 12:32

Damian Czykier wynikiem 13,67 osiągniętym przy minimalnie sprzyjającym wietrze (0,2 m/s) wygrał w Manchesterze bieg na 110 m przez płotki. Zawodnik Podlasia wyprzedził gwiazdorów Great City Games.


Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski [zdjęcia, wideo]

21.05.2018, 07:20

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z Wisłą Płock w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Żółto-czerwoni po raz drugi z rzędu wywalczyli wicemistrzostwo Polski.


Transmisja z meczu Jagiellonii - studio przedmeczowe i pomeczowe [zdjęcia, wideo]

20.05.2018, 07:28

Niedziela zwykle służy relaksowi i wyciszeniu, ale tym razem było zupełnie inaczej. Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z Wisłą Płock w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Żółto-czerwoni po raz drugi z rzędu wywalczyli wicemistrzostwo Polski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok