Radio Białystok | Wiadomości | Moniecka policja zajmie się firmą, która tworzy magazyn odpadów w Rybakach

Moniecka policja zajmie się firmą, która tworzy magazyn odpadów w Rybakach

autor: Ryszard Minko

23.05.2018, 14:17, akt. 16:42

Policja w Mońkach zajmie się sprawą działalności firmy, która w Rybakach tworzy magazyn odpadów. Starosta Moniecki powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez przedsiębiorstwo z województwa kujawsko-pomorskiego.

Blisko 100 ton śmieci we wsi Rybaki – mieszkańcy protestują, fot. Krzysztof Pochodowicz
Blisko 100 ton śmieci we wsi Rybaki – mieszkańcy protestują, fot. Krzysztof Pochodowicz

W połowie maja, po uzyskaniu zgody starosty, spółka rozpoczęła magazynowanie śmieci na jednej z odrolnionych działek w Rybakach. Po protestach mieszkańców starosta rozpoczął procedurę cofania pozwolenia na działalność i powiadomił prokuraturę o nieprawidłowościach. 

Naruszenie ustawy o odpadach i gromadzeniu śmieci

W lakonicznym zawiadomieniu mowa jest o naruszeniu ustawy o odpadach i gromadzeniu śmieci niezgodnie z pozwoleniem - mówi szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku Karol Radziwonowicz. 

W tym przypadku chodzi o wykroczenia zagrożone aresztem bądź grzywną, dlatego sprawa będzie przekazana do zbadania monieckiej policji 

- dodaje Karol Radziwonowicz.


Protest mieszkańców wsi Rybaki - nie chcą śmieci w pobliżu domów


Przypomnijmy, od wtorku (15.05) mieszkańcy niewielkich Rybak protestują przeciwko ulokowaniu w ich wsi magazynu odpadów. Jak mówią, o uciążliwej inwestycji dowiedzieli się dopiero wtedy, kiedy na posesję przyjechało kilka TiR-ów wyładowanych śmieciami

Odpady zrzucono na nieprzygotowany teren. W konsekwencji mieszkańcy zablokowali drogę dojazdową, by uniemożliwić kolejne transporty. To zmusiło władze samorządowe do cofnięcia wcześniej wydanych zezwoleń na działalność firmy.

ZOBACZ TEŻ:


Magazyn śmieci w Rybakach k. Moniek nie może funkcjonować

21.05.2018, 15:29

Nie ma zgody na funkcjonowanie magazynu śmieci w Rybakach koło Moniek. Po sześciu dniach protestów mieszkańców, Starosta Moniecki cofnął swoje poprzednie zezwolenie na działalność firmy przetwarzającej odpady.


Protest mieszkańców wsi Rybaki wciąż trwa - nie chcą śmieci w pobliżu domów

18.05.2018, 15:08

Podzielili swój czas na dyżury i od trzech dni nieustannie pilnują swojej wsi, by nie powstało w niej wysypisko śmieci. Mieszkańcy niewielkich Rybak koło Moniek protestują przeciwko działaniom firmy, która za zgodą władz samorządowych w sąsiedztwie ich domów tworzy magazyn odpadów.


Mieszkańcy wsi Rybaki koło Moniek protestują przeciwko przywożeniu odpadów do ich wsi

17.05.2018, 12:19

Od kilkudziesięciu godzin nieprzerwanie pilnują drogi, by do ich wsi nie wjeżdżały kolejne ciężarówki ze śmieciami. Od wtorku (15.05) mieszkańcy Rybak koło Moniek próbują zablokować działalność firmy, która pod ich domami tworzy magazyn odpadów.


Blisko 100 ton śmieci we wsi Rybaki – mieszkańcy protestują

16.05.2018, 16:50

Mieszkańcy podmionieckiej wsi Rybaki od kilkudziesięciu godzin blokują lokalną drogę. W ten sposób starają się uniemożliwić firmie z województwa kujawsko-pomorskiego magazynowania śmieci na jednej z prywatnych działek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


fot. Marek Romanowski
MÓWI SIĘ
19.08.2019, 16:48, akt. 17:14

Wysyp grzybów w podlaskich lasach


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok