Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy lekkoatleci powalczą o medale w nadchodzących Mistrzostwach Europy w Berlinie

autor: Grzegorz Pilat

30.07.2018, 19:15, akt. 18:56

6 sportowców z Białegostoku znalazło się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce.

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku, fot. Joanna Żemojda

86 lekkoatletów z całej Polski

O medale powalczą Martyna Dąbrowska, Klaudia Kardasz, Katarzyna Rutkowska, Daria Zabawska, Damian Czykier i Wojciech Nowicki.

W sumie do Berlina pojedzie 86 lekkoateltów i jest to najliczniejsza ekipa w historii startów biało-czerwonych na europejskim czempionacie.

Mistrzostwa potrwają od 6 do 12 sierpnia.

| red: rbon

Najdalej rzucający młotem w tym roku na świecie Wojciech Nowicki chce podczas ME w Berlinie walczyć o złoty medal. Podkreśla jednak, że nie nakłada na siebie presji. Zadowolony jest z tego, że kontrole odsiały ze stawki tych lekkoatletów, którzy oszukiwali.

"Polskie Orły", "Kowadło" czy "Zalane syrenki" na kolejnych Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym [zdjęcia, wideo]

28.07.2018, 06:02

Stali bywalcy, ale też nowicjusze spotykają się w ten weekend w Augustowie. Po raz 23., w niedzielę (29.07) odbędą się Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Nowicki ze złotem w Lublinie

20.07.2018, 21:18

Wojciech Nowicki rzucił młotem 80,26 i wygrał z trzykrotnym mistrzem świata Pawłem Fajdkiem w prestiżowym pojedynku w mistrzostwach Polski w Lublinie.

Wojciech Nowicki wygrał konkurencję rzutu młotem Pucharu Świata w Londynie

16.07.2018, 07:28

Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w zawodach lekkoatletycznego PŚ w Londynie. Zwyciężyli Amerykanie, a na 3. pozycji uplasowali się Brytyjczycy.