Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki ma dostać nagrodę od władz Białegostoku za złoty medal w Berlinie

autor: Edyta Wołosik, Wojciech Szubzda

8.08.2018, 07:46, akt. 15:41

Za sukcesem sportowym idą nagrody finansowe. Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok może liczyć na nagrodę od władz Białegostoku.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wniosek o 30 tys. zł

Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski chce nagrodzić Wojciecha Nowickiego za złoty medal wywalczony w konkursie rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.

Prezydent napisał na Twitterze, że wystąpi do komisji sportu Rady Miasta o opinię w sprawie nagrody w wysokości 30 tys. zł. To maksymalna kwotą, jaką samorząd może nagrodzić sportowca.

Jak mówi rzeczniczka prezydenta Urszula Mirończuk, "taka jest procedura, bo bez opinii radnych nie można uruchomić tych środków". - Wniosek będzie o 30 tysięcy złotych, czyli o najwyższą nagrodę przewidzianą regulaminem - informuje.

Będzie też wniosek o nagrodę dla trenerki Wojciecha Nowickiego i dla innych białostockich lekkoatletów, jeśli zdobędą medale.

Starty podlaskich zawodników

W Berlinie jest jeszcze pięcioro zawodników z Białegostoku. W środę (8.08) wieczorem w finale pchnięcia kulą wystąpi Klaudia Kardasz, a na 10 tysięcy metrów pobiegnie Katarzyna Rutkowska. W kolejnych dniach startować też będą: Daria Zabawska w rzucie dyskiem, Damian Czykier w biegu na 110 metrów przez płotki i Martyna Dąbrowska w sztafecie 4 x 400 metrów.

Złoty medal wywalczony przez Wojciecha Nowickiego w Berlinie to jego największy sukces w karierze. 29-letni białostoczanin wcześniej zdobywał brązowe medale mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich.

| red: wsz, zmj

Wojciech Nowicki Mistrzem Europy!

7.08.2018, 07:16

Wojciech Nowicki został Mistrzem Europy. Wygrał rezultatem 80,12 m.

Podlascy lekkoatleci powalczą o medale w nadchodzących Mistrzostwach Europy w Berlinie

30.07.2018, 19:15

6 sportowców z Białegostoku znalazło się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce.

Młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki przed ME w Berlinie: chciałbym zdobyć złoto

29.07.2018, 10:02

Najdalej rzucający młotem w tym roku na świecie Wojciech Nowicki chce podczas ME w Berlinie walczyć o złoty medal. Podkreśla jednak, że nie nakłada na siebie presji. Zadowolony jest z tego, że kontrole odsiały ze stawki tych lekkoatletów, którzy oszukiwali.

Wojciech Nowicki ze złotem w Lublinie

20.07.2018, 21:18

Wojciech Nowicki rzucił młotem 80,26 i wygrał z trzykrotnym mistrzem świata Pawłem Fajdkiem w prestiżowym pojedynku w mistrzostwach Polski w Lublinie.

Wojciech Nowicki wygrał konkurencję rzutu młotem Pucharu Świata w Londynie

16.07.2018, 07:28

Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w zawodach lekkoatletycznego PŚ w Londynie. Zwyciężyli Amerykanie, a na 3. pozycji uplasowali się Brytyjczycy.

Wojciech Nowicki wygrał zawody w rzucie młotem na Węgrzech i pobił życiowy rekord

2.07.2018, 18:55

Lekkoatleta Podlasia Białystok Wojciech Nowicki potwierdza swoją doskonałą formę w tym sezonie. Wygrał poniedziałkowe (02.07) zawody w węgierskim Székesfehérvár z wynikiem 81,85.