Radio Białystok | Wiadomości | ME w lekkoatletyce: białostoczanka Klaudia Kardasz tuż za podium

ME w lekkoatletyce: białostoczanka Klaudia Kardasz tuż za podium

9.08.2018, 11:35, akt. 11:51

W środę (8.08) na mistrzostwach Europy w Berlinie został rozegrany finał konkursu pchnięcia kulą kobiet. Złoto wywalczyła Paulina Guba, zaś na czwartym miejscu uplasowała się białostoczanka - Klaudia Kardasz.

Klaudia Kardasz ze srebrnym medalem na MP w Lekkoatletyce w Białymstoku, fot. Joanna Żemojda

Zawodniczka Podlasia Białystok uplasowała się tuż za podium - osiągnęła 18 metrów i 48 centymetrów. To jej rekord życiowy i jednocześnie młodzieżowy rekord Polski.

Nie jestem zadowolona z tego miejsca. Celowałam w medal, a go nie ma. Można cieszyć się z rekordu Polski U23 i postępu w tym sezonie. Stać mnie jednak na więcej. Mam jeszcze sporo rezerw - przyznaje Klaudia Kardasz.

źródło: PAP | red: sk

Za sukcesem sportowym idą nagrody finansowe. Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok może liczyć na nagrodę od władz Białegostoku.

Podlascy lekkoatleci powalczą o medale w nadchodzących Mistrzostwach Europy w Berlinie

30.07.2018, 19:15

6 sportowców z Białegostoku znalazło się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce.

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok najlepsza na młodzieżowych MP

30.06.2018, 17:20

W Sieradzu trwają młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.

Klaudia Kardasz ze srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

21.07.2017, 19:40

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.