Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki sąd ogłosi wyrok ws. afery podsłuchowej

Białostocki sąd ogłosi wyrok ws. afery podsłuchowej

autor: Marta Nazarko

11.10.2018, 07:18, akt. 07:32

Biznesmen Marek F. - oskarżony o założenie podsłuchów w dwóch firmach w Bielsku Podlaskim - ma usłyszeć w czwartek (11.10) wyrok. Sąd pierwszej instancji skazał go na rok więzienia w zawieszeniu i grzywnę, on chce uniewinnienia. 

Fotolia.com
Fotolia.com

Apelację złożył też prokurator, który żąda surowszej kary oraz pełnomocnik pokrzywdzonych firm, które domagają się po 200 tys. zł zadośćuczynienia.

W sprawie tej oskarżony jest jeszcze były funkcjonariusz ABW, który miał przywieźć do Bielska urządzenia podsłuchowe zamontowane w okładce teczki z korespondencją. On również został skazany i odwołał się od wyroku.

Oskarżeni nie przyznają się do winy

Firmy, w których założono podsłuchy działają w branży węglowej. Ich pełnomocnik twierdzi, że Marek F. chciał zdobyć informacje o konkurencji, bo winny był bielskim przedsiębiorcom sporo pieniędzy. Oskarżeni od początku nie przyznają się do winy. Kwestionują wiarygodność i bezstronność kluczowych świadków.

Już wcześniej w innej - głośnej w całej Polsce sprawie - Marek F. usłyszał prawomocny wyrok 2,5 roku więzienia. Chodzi o tzw. aferę taśmową, czyli zakładanie podsłuchów w stołecznych restauracjach, gdzie nagrywani byli funkcjonariusze publiczni oraz osoby z kręgu polityki i biznesu.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Afera podsłuchowa - biznesmen Marek F. chce uniewinnienia

4.10.2018, 07:05

Znany z afery podsłuchowej polityków biznesmen Marek F. domaga się uniewinnienia od wyroku sądu w Bielsku Podlaskim.


Biznesmen Marek F. skazany przez sąd w Bielsku Podlaskim

6.11.2017, 06:48

Na rok więzienia w zawieszeniu skazał w poniedziałek (6.11) Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim biznesmena Marka F., oskarżonego w sprawie założenia podsłuchów w dwóch tamtejszych firmach. Sąd skazał też mężczyznę, któremu również w tej sprawie postawiono zarzuty.


Oskarżeni w procesie dot. podsłuchów założonych w firmach w Bielsku Podlaskim chcą zmiany obrońców

22.05.2017, 16:02

Kończący się proces ws. założenia podsłuchów w dwóch firmach w Bielsku Podlaskim jeszcze potrwa. Oskarżeni - w tym skazany nieprawomocnie w aferze podsłuchowej Marek F. - wypowiedzieli pełnomocnictwa obrońcom. Chcą wyznaczyć nowych, a ci potrzebują czasu na zapoznanie się z aktami.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok