Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok lekkoatletą sezonu!

autor: Jerzy Kułakowski

30.10.2018, 21:34, akt. 31.10.2018, 06:02

Młociarz z Podlasia Białystok dostał "Złote Kolce" dla najlepszego polskiego lekkoatlety mijającego roku.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok dostał nagrodę "Złote Kolce" dla najlepszego polskiego lekkoatlety mijającego roku. Na sierpniowych Mistrzostwach Europy w Berlinie zdobył złoty medal w rzucie młotem z wynikiem 80 metrów i 12 cm. Jego trenerką jest Malwina Wojtulewicz.

Kolejne miejsca zajęli: mistrz Europy w biegu na 800 metrów, Adam Kszczot i wicemistrz Europy w biegu na 1500 metrów, Marcin Lewandowski.

"Złote Kolce" dla najlepszej lekkoatletki trafiły do mistrzyni Europy w rzucie młotem, Anity Włodarczyk. Następna była Justyna Święty-Ersetić, która w Berlinie wywalczyła złoto w biegu na 400 metrów i w sztefecie 4 x 400. Na 3. pozycji uplasowała się mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, Paulina Guba.

| red: ary

W czasie programu, który będziemy nadawać ze stadionu w Zwierzyńcu przypomnimy największe sukcesy sportowców z naszego regionu z ostatnich stu lat. Nie zabraknie wspomnień zawodników, trenerów i działaczy. Będą też opowieści o najważniejszych obiektach i najciekawszych wydarzeniach sportowych.

Prezydent Białegostoku wnioskuje o nagrody dla medalistów z Berlina

14.08.2018, 13:40

Prezydent Białegostoku złożył wnioski do radnych miejskich o przyznanie nagród finansowych sportowcom związanych z miastem, którzy zdobyli złote medale na ME w Berlinie.

Wojciech Nowicki Mistrzem Europy!

7.08.2018, 07:16

Wojciech Nowicki został Mistrzem Europy. Wygrał rezultatem 80,12 m.

Wojciech Nowicki ze złotem w Lublinie

20.07.2018, 21:18

Wojciech Nowicki rzucił młotem 80,26 i wygrał z trzykrotnym mistrzem świata Pawłem Fajdkiem w prestiżowym pojedynku w mistrzostwach Polski w Lublinie.