Radio Białystok | Wiadomości | Można pomóc spełnić marzenia najmłodszych - akcja "Listy do Mikołaja od dzieci z Ukrainy"

Można pomóc spełnić marzenia najmłodszych - akcja "Listy do Mikołaja od dzieci z Ukrainy"

autor: Marcin Mazewski

25.11.2018, 09:23, akt. 16.12.2018, 15:13

Można pomóc spełnić marzenia najmłodszych i odpowiedzieć na "Listy do Mikołaja od dzieci z Ukrainy". To projekt kilku stowarzyszeń i fundacji, w tym gminy Choroszcz.

vli86, Fotolia.com
vli86, Fotolia.com

Listy od dzieci są publikowane na facebookowym profilu akcji. Tam też można zadeklarować swoją konkretną pomoc.

Fundacje na Ukrainie zbierają listy od dzieci, zarówno Ukraińców, jak i Polaków. My publikujemy je na Facebooku. W zasadzie każdy może włączyć się do akcji, wybierając, które z dziecięcych marzeń chce spełnić. Następnie paczkę dostarczamy do pań ze Stowarzyszenia Chcę Żyć. One się tym dalej opiekują i przygotowują do transportu na Ukrainę - mówi prezes fundacji Pro Future Katarzyna Wardzińska.

Paczki można przynosić we wtorki i czwartki między 16:00 a 18:00 do świetlicy przy Sienkiewicza 42 w Choroszczy. Oprócz prezentów dla dzieci zbierane są także ubrania i przedmioty niezbędne na co dzień.

Bardzo chcemy pomóc nie tylko dzieciom, ale także ich rodzinom. Potrzebne są m.in. środki czystości, materiały papiernicze, ubrania - nie tylko te nowe, ale i używane. Każdy na pewno znajdzie coś w domu, co jest mu zbędne a może się przydać innym - dodaje Katarzyna Wardzińska.

W pomoc zaangażowali się także m.in. podopieczni Zakładu Poprawczego, zorganizowano też turniej piłki nożnej halowej w Choroszczy. 

Zbiórka trwa do 10 grudnia. Prezenty i potrzebne rzeczy trafią do rodzin na Ukrainie w połowie miesiąca. To już druga edycja akcji. W ubiegłym roku udało się pomóc rodzinom blisko czterdzieściorga dzieci.

| red: sk, maj

ZOBACZ TEŻ:


Do Białegostoku ponownie zawita Mikołaj z Rovaniemi

22.11.2018, 15:53

Na rzecz niepełnosprawnych dzieci odbędzie się w tym roku świąteczna akcja charytatywna organizowana od kilku lat przez podlaskich przedsiębiorców. Będzie m.in. spotkanie ze Mikołajem z Rovaniemi, który 2 grudnia przyjedzie do Białegostoku.


Podlascy kierowcy wyruszyli do Finlandii po świąteczne prezenty dla dzieci

19.11.2018, 07:23

Do pokonania mają ponad 1700 kilometrów w jedną stronę. Podlascy kierowcy w ramach akcji "Kierowcy dzieciom" od niedzieli (18.11) jadą do Finlandii, by spotkać się z Mikołajem z Rovaniemi.


Dzieci z Litwy spędzą święta z podlaskimi rodzinami

19.12.2017, 10:04

Mają szanse na spędzenie świąt w rodzinnej atmosferze. Grupa ponad 40 polskich dzieci z litewskich domów dziecka przyjechała na święta Bożego Narodzenia do naszego regionu. W kraju pozostaną do końca roku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok