Radio Białystok | Wiadomości | W Siemiatyczach powstało najnowocześniejsze przedszkole w Podlaskiem, a może i w całym kraju

W Siemiatyczach powstało najnowocześniejsze przedszkole w Podlaskiem, a może i w całym kraju

autor: Marcin Mazewski

29.11.2018, 16:40, akt. 30.11.2018, 21:15

M.in. scena teatralna czy ogromny park zabaw - Przedszkole Gminne w Siemiatyczach to prawdopodobnie jedyna tak nowocześnie wyposażona placówka w Polsce.

29 listopada 2018r. - Otwarcie Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach, fot. Marcin Mazewski
29 listopada 2018r. - Otwarcie Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach, fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
W Siemiatyczach powstało najnowocześniejsze przedszkole w Podlaskiem, a może i w całym kraju - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przedszkole przy ul. Kościuszki 88 w Siemiatyczach działa od 3 września, w czwartek (29.11) w odnowionym budynku i hali gimnastycznej po zlikwidowanym gimnazjum nastąpiło oficjalne otwarcie całego obiektu. 

To najnowocześniejsze przedszkole w województwie, a może i w całej Polsce. Ważne, że znalazły się osoby, które miały pomysł na zagospodarowanie budynku i hali po byłym gimnazjum. Niewykluczone, że niebawem, trafi tutaj wiele dzieci z innych przedszkoli. 

- mówi dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych, Ponadgimnazjalnych i Gimnazjów w Kuratorium Oświaty w Białymstoku - Franciszek Górski

Jak powiedziała nam jedna z mam, choć w gminie funkcjonowały trzy przedszkola, to jej dziecko nie dostało się do żadnego z nich. Teraz takiego problemu już nie będzie, a dzieci nie chcą z tak urządzonej placówki wracać do domów - dodaje.

Staraliśmy się optymalnie wykorzystać ten budynek. Koncepcja była od początku, żeby zrobić coś nietuzinkowego. Cieszę się niesamowicie, że przygotowaliśmy, tak bogata ofertę edukacyjną. Przedszkole, które może poszczycić się profesjonalnym teatrem z nagłośnieniem i oświetleniem. Mamy dwa świetnie wyposażone place zabaw - wewnętrzny na ośmiuset metrach i zewnętrzny. To wszystko, to jest wartość dodana, ale byłoby to niczym, gdyby nie fantastyczna kadra. Dodatkowym atutem jest język angielski, który chcemy wprowadzić we wszystkich grupach. 

– mówi wójt gminy Siemiatycze Edward Krasowski

Radości podczas uroczystego otwarcia przedszkola nie kryła dyrektor placówki Barbara Dłuska.

Mamy piękne przedszkole, kolorowe, wspaniale wyposażone z ogromną halą na wzór Fikolandu i profesjoną sceną teatralną. W tej chwili mamy niewiele, bo czterdzieścioro dzieci, ale na drugi rok, spodziewamy się, że będziemy mieli komplet. Docelowo, chcemy, aby stworzyć cztery oddziały, na razie są dwa.

- mówi dyrektor przedszkola Barbara Dłuska

Rodzice ponoszą jedynie koszty związane z wyżywieniem - czyli 50 złotych miesięcznie. Przystosowanie budynku i hali po gimnazjum kosztowało blisko dwa miliony złotych, milion pięćset złotych - to unijne dofinansowanie. Wójt gminy Siemiatycze podczas oficjalnego otwarcia obiektu zapowiedział, że przedszkole będzie jeszcze dodatkowo wyposażone m.in. w Ognik.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Siemiatyczach powstanie nowoczesne przedszkole

24.05.2018, 06:10

Takiego przedszkola jeszcze w Podlaskiem nie było. Powstaje w Siemiatyczach w budynku po wygaszanym gimnazjum przy ulicy Kościuszki. 

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok