Radio Białystok | Wiadomości | Licytacja bombek na rzecz niepełnosprawnych białostockich przedszkolaków - 10. Festiwal Bombki Choinkowej

Licytacja bombek na rzecz niepełnosprawnych białostockich przedszkolaków - 10. Festiwal Bombki Choinkowej

autor: Olga Gordiejew

15.12.2018, 13:43, akt. 19:45

Ponad 4 tysiące złotych udało się zebrać w czasie Festiwalu Bombki Choinkowej - corocznej akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 12 w Białymstoku.

Fot. Olga Gordiejew
Fot. Olga Gordiejew

Licytacja bombek na rzecz niepełnosprawnych białostockich przedszkolaków - 10. Festiwal Bombki Choinkowej - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone będą na wyposażenie przedszkolnego placu zabaw w sprzęt dostosowany do potrzeb wychowanków.

Najwięcej pieniędzy udało się zdobyć za koszulkę z autografem Marcina Gortata - 710 złotych. Piłkę z podpisami piłkarzy Jagiellonii wylicytowano za 360 złotych. Mniejsze kwoty trafiały do skarbonki przedszkola za bombki z autografami znanych postaci ze świata sportu czy muzyki.

Podczas tegorocznej akcji są ozdoby choinkowe z autografami m.in. Anny  Wyszkoni, Mietka Szcześniaka, Kasi Kowalskiej, Piotra Cugowskiego,  piłkarzy Jagiellonii Białystok, Zenka Martyniuka, Anny Korcz, Szymona  Hołowni i Jacka Fedorowicza.

Bombki, których nie udało się wylicytować trafią na kiermasz świąteczny w Przedszkolu "Tęczowym" w Białymstoku. Niektóre mogą się pojawić na internetowych aukcjach. W ubiegłym roku za pieniądze zebrane w ramach akcji Festiwal Bombki Choinkowej za 6 tysięcy złotych kupiono wyposażenie do sali doświadczania świata, a we wcześniejszych edycjach kupowano m.in. sprzęt do rehabilitacji czy komunikacji alternatywnej.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Festiwal Bombki Choinkowej w Białymstoku

10.12.2016, 13:25

Można wylicytować bombkę z autografem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, aktorki Stanisławy Celińskiej czy piłkarzy Jagiellonii.


Białystok: Festiwal Bombki Choinkowej

5.12.2015, 07:22

Przedszkole Tęczowe nr 12 w Białymstoku organizuje Festiwal Bombki Choinkowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok