Radio Białystok | Wiadomości | Po kilku dniach pracy, ze stanowiska dyrektora WORD-u w Białymstoku rezygnuje Maciej Kudrycki

Po kilku dniach pracy, ze stanowiska dyrektora WORD-u w Białymstoku rezygnuje Maciej Kudrycki

autor: Wojciech Szubzda

10.01.2019, 16:50, akt. 18:01

Maciej Kudrycki nie jest już dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

źródło: wrotapodlasia.pl
źródło: wrotapodlasia.pl

Maciej Kudrycki złożył rezygnację ze stanowiska. Zajmował je zaledwie kilka dni.

Stało się tak po publikacjach medialnych. Według relacji mediów - Kudrycki był kilka lat temu zatrzymany w Sztabinie przez straż graniczną. W prowadzonym przez niego samochodzie było kilka tysięcy paczek papierosów. Za kontrabandę musiał zapłacić 30 tys. zł grzywny.

W świetle prawa jest jednak osobą niekaraną. Od tego czasu minął rok i tym samym wyrok uległ zatarciu. I tak było w sprawie Macieja Kudryckiego. 

Rezygnacja to efekt zapowiadanej przez marszałka województwa Artura Kosickiego rozmowy z dyrektorem ośrodka. Zarząd województwa planuje na jutro posiedzenie, na którym przyjmie złożoną dziś rezygnację dyrektora białostockiej placówki.

- W życiu publicznym w sprawach, które budzą kontrowersje należy działać zdecydowanie i szybko - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. - Osoby kierujące jednostkami podległymi samorządowi województwa winny mieć nieposzlakowaną opinię i charakteryzować się wysokimi standardami etycznymi.

Komunika Urzędu Marszałkowskiego:

Zarząd województwa powołując nowych dyrektorów trzech podlaskich WORD-ów przyjął od każdego z nich oświadczenie o niekaralności i braku toczącego się wobec nich postępowania karnego. Ujawniona przez jeden z białostockich dzienników informacja o - zatartej już formalnie - sprawie dyrektora białostockiego WORD nie była znana zarządowi województwa. W piątek (11.01) zarząd województwa planuje przyjąć tę rezygnację na specjalnie zwołanym posiedzeniu.   

45-letni Kudrycki zastąpił na stanowisku dyrektora WORD-u w Białymstoku Michała Freinę. Jego - jak i szefów podobnych placówek w Łomży i Suwałkach zarząd województwa odwołał 31 grudnia.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Znamy nowych dyrektorów podlaskich WORD-ów

7.01.2019, 10:47

Trzy podlaskie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego mają nowych dyrektorów. Powołania wręczył w poniedziałek (7.01) wicemarszałek województwa Marek Olbryś.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

fot. Marcin Gliński
REGION
21.01.2019, 18:34, akt. 18:36

Podlaska policja podsumowała 2018 rok

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok