Radio Białystok | Wiadomości | Alarm w biurach PO – posłowie dostali maile z pogróżkami

Alarm w biurach PO – posłowie dostali maile z pogróżkami

autor: Ryszard Minko

24.01.2019, 15:16, akt. 16:19

Traktują to jako próbę zastraszenia, ale zapowiadają, że zastraszyć się nie dadzą. Do ośmiu regionalnych biur Platformy Obywatelskiej, między innymi w Białymstoku, dotarły maile z pogróżkami.

źródło: Platforma Obywatelska Podlaskie
źródło: Platforma Obywatelska Podlaskie

"Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze. Płońcie ogniem piekielnym – bomba cyka" – to treść maili wysłanych do biur Platformy Obywatelskiej w kilku dużych polskich miastach. 

Jak mówi dyrektor białostockiego biura Jowita Chodzik, maile z pogróżkami to próba zastraszenia, która się nie uda. Dodała, że sprawa został zgłoszona na policję, która ma ustalić autora maili. Jowita Chodzik przypomina też, że działacze PO wcześniej spotykali się z podobnymi sytuacjami, między innymi podczas ostatniej kampanii wyborczej. Jak mówi, część materiałów wyborczych PO była niszczona, na niektórych plakatach malowano swastyki, a sprawy były umarzane z powodu nie wykrycia sprawców.

Maile o identycznej treści poza Białymstokiem dotarły także do biur PO w Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Wszystkie biura sprawdziła policja, nigdzie nie wykryto ładunków wybuchowych.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Augustowa chce, aby prokuratura ustaliła, kto upublicznił jego prywatną korespondencję

14.01.2019, 08:14

Mirosław Karolczuk w prywatnej korespondencji omawiał z byłą urzędniczką szczegóły dotyczące przetargów i inwestycji. Część radnych uważa, że samorządowiec nie powinien prowadzić takich rozmów.


Tajemniczy anonim. Felieton Tomasza Kubaszewskiego

19.11.2018, 07:40

Pod koniec ubiegłego tygodnia ogólnopolskie i lokalne media zaatakowały wiceministra Jarosława Zielińskiego. A wszystko za sprawą anonimu nagłośnionego przez posłankę Platformy Obywatelskiej.


Sąd ponownie zajmie się sprawą suwalczanina, który nawoływał do spalenia domu Jarosława Zielińskiego

14.12.2017, 19:41

Suwalczanin, który nawoływał do podpalenia domu wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego nie będzie mógł dobrowolnie poddać się karze. Jego sprawę sąd rozpatrzy w normalnym trybie.  
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok