Radio Białystok | Wiadomości | Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok poprawiła rekord życiowy w pchnięciu kulą

autor: Grzegorz Pilat

5.02.2019, 08:04, akt. 08:15

Klaudia Kardasz poprawiła rekord życiowy podczas halowego mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup w Łodzi. Pchnęła kulę na odległość 18,14 m.

Klaudia Kardasz, fot. Joanna Żemojda

Zawodniczka Podlasia Białystok Klaudia Kardasz podczas zawodów w Łodzi pchnęła kulę na odległość 18,14 m, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Dało jej to drugie miejsce w konkursie i przepustkę na marcowe HME w Glasgow. Konkurs w Łodzi wygrała Aliona Dubicka z Białorusi.

Bardzo dobrze w finałowym biegu na 60 m przez płotki zaprezentował się Damian Czykier, który zawody zakończył na drugim miejscu. Jego wynik to 7.76 sek., ale zawodnik Podlasia Białystok biegał już tej zimy szybciej i zapewnia, że po wrześniowej kontuzji stopy nie ma już śladu. Bieg na 60 m ppł mężczyzn wygrał Hiszpan Orlando Ortega.

W Atlas Arenie triumfowali m.in. Ewa Swoboda na 60 m, Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek w skoku o tyczce, Sylwester Bednarek w skoku wzwyż oraz kulomiot Konrad Bukowiecki.

Zawody w Łodzi był pierwszym występem reprezentantów kraju przed własną publicznością w rozpoczynającym się sezonie halowym. Ponad pięć tysięcy kibiców obejrzało kilka ciekawych pojedynków polskich i zagranicznych gwiazd.

źródło: IAR | red: wsz

To były udane Mistrzostwa Europy dla zawodników pochodzących z naszego regionu.

Damian Czykier tuż za podium w finale biegu na 110 m przez płotki

10.08.2018, 19:53

Damian Czykier z Podlasia Białystok zajął czwarte miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.

ME w lekkoatletyce: białostoczanka Klaudia Kardasz tuż za podium

9.08.2018, 11:35

W środę (8.08) na mistrzostwach Europy w Berlinie został rozegrany finał konkursu pchnięcia kulą kobiet. Złoto wywalczyła Paulina Guba, zaś na czwartym miejscu uplasowała się białostoczanka - Klaudia Kardasz.