Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku odbyła się wojewódzka rada SLD

W Białymstoku odbyła się wojewódzka rada SLD

10.02.2019, 16:44, akt. 17:06

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty uważa, że wybranie w najbliższych wyborach eurodeputowanych z PO, PSL, SLD albo Wiosny zapewni Polsce miejsce w Unii Europejskiej. W jego ocenie, wybór PiS tego nie gwarantuje.

foto: Monika Kalicka
foto: Monika Kalicka

Przewodniczący SLD wziął w niedzielę (10.02) w Białymstoku udział w ostatniej wojewódzkiej radzie SLD, która miała podsumować jesienne wybory samorządowe oraz dyskutować o przyszłych wyborach do europarlamentu i parlamentarnych.

Czarzasty powiedział, że podczas rad dyskutowane są różne warianty, a ostateczne decyzje, czy SLD do eurowyborów pójdzie z PO czy będzie tworzyło oddzielną listę lewicową, podejmą delegaci na krajowej konwencji partii, która odbędzie się 16 lutego w Warszawie.

Czarzasty przyznał, że jeśli chodzi o listę lewicową, to problemem jest, iż nie uda się zaprosić wszystkich środowisk lewicowych. Natomiast za bliski uznał apel byłych premierów o stworzenie Koalicji Europejskiej. "Chciałbym, aby (był na niej) Sojusz Lewicy Demokratycznej, jeśli podejmie taką decyzję, żeby na tej liście Koalicji Europejskiej znalazły się osoby związane z PSL, PO, Nowoczesną, Partią Zielonych oraz innymi partiami lewicowymi, w tym PPS czy Inicjatywą Feministyczną, a więc jak najszersza formuła - mówił.

Czarzasty pytany, czy rozmawia też z Robertem Biedroniem, mówił, że Biedroń podjął decyzję, żeby startować samodzielnie i on rozumie ten wybór. - Ja, chyba jako jedyny z opozycji, trzymam kciuki za partię pana Biedronia, bo na pewno osoby, które będą głosowały na pana Biedronia, nie będą głosowały na PiS - powiedział. W jego ocenie, będą to głosy na "tę samą rodzinę", co Koalicja Europejska.

W jego ocenie, ludzie, którzy zostaną wybrani eurodeputowanymi z Polski, muszą - jak podkreślił - "prezentować nurt proeuropejski, czyli zagwarantować to, że Unia Europejska nadal będzie silna i że takie sytuacje, jak brexit, będą się zdarzały coraz rzadziej albo i w ogóle".

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Nie będziemy totalną opozycją, ale o koalicji z PiS nie ma mowy" – mówią działacze PSL

26.10.2018, 18:09

PSL nie będzie w sejmiku województwa podlaskiego opozycją totalną, będzie popierać inicjatywy służące rozwojowi regionu - zapewnia prezes ludowców w Podlaskiem Stefan Krajewski. W niedzielnych wyborach samodzielną większość w tym sejmiku uzyskało PiS.


Suwałki. Kandydaci SLD zapowiadają wsparcie dla młodych

19.10.2018, 11:23

Suwałki będą atrakcyjnym dla młodych ludzi miastem, w którym będzie dobrze płatna praca i opieka przedszkolna. Obiecują to działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy wczoraj (18.10) pod pomnikiem Marii Konopnickiej podsumowali kampanię wyborczą.


Komitet "Białystok na tak" wygrał proces w trybie wyborczym z SLD Lewica Razem

10.10.2018, 16:18

Komitet wyborczy "Białystok na tak" wygrał proces w trybie wyborczym z komitetem SLD Lewica Razem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok