Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor białostockiego WORD-u zapowiedział zmiany w ośrodku

Dyrektor białostockiego WORD-u zapowiedział zmiany w ośrodku

autor: Grzegorz Pilat

21.02.2019, 15:00, akt. 15:08

Między innymi zlikwidowanie kolejek zdających i wydłużenie godzin pracy zapowiada dyrektor białostockiego WORD-u Przemysław Sarosiek.

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

Mówi, że chodzi o usprawnienie pracy ośrodka i dostosowanie do oczekiwań zdających.

Od pierwszego marca w dni robocze wydłużamy czas pracy od 7:30 do 19:30. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców żeby zdawać egzaminy po godzinach pracy. Żeby nie trzeba było brać specjalnie dnia wolnego. Naszym celem będzie też to, żeby nie było kolejek zdających. Moją ambicją jest spowodowanie w ciągu najbliższych tygodni żeby nie było żadnego czasu oczekiwania

- wyjaśnia Przemysław Sarosiek.

Wśród zapowiadanych zmian dyrektor białostockiego WORD-u zapowiada też m.in. pracujące soboty w marcu, zmianę organizacji pracy ośrodka w Bielsku Podlaskim czy ponowne zdawania egzaminu praktycznego na placu manewrowym tego samego dnia.

- Chcielibyśmy aby osoby, które czują się na siłach, których zjadły nerwy podczas egzaminu mogły jeszcze tego samego dnia podejść do egzaminu i od nowego miesiąca taka możliwość będzie. Poprosiłem też egzaminatorów, by w sposób empatyczny po niezaliczonym egzaminie wyjaśnili zdającemu co zrobił źle - dodaje Przemysław Sarosiek.

Większość zmian ma być wprowadzona w marcu. Natomiast w maju szef białostockiego WORD-u chce wdrożyć m.in. możliwość zdawania na prawo jazdy w języku angielskim lub niemieckim. Przemysław Sarosiek chciałby też przeprowadzić konsultacje z instruktorami nauki jazdy.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


W WORD w Białymstoku dochodziło do nieprawidłowości – uważa nowy dyrektor

12.02.2019, 14:55

W białostockim WORD-zie dochodziło do nieprawidłowości. Tak uważa nowy dyrektor tej instytucji Przemysław Sarosiek i kieruje sprawę do prokuratury oraz CBA.


Stracił kiedyś prawo jazdy, ale nadal będzie kierował białostockim WORD-em

11.02.2019, 11:15

Zarząd Województwa Podlaskiego nie widzi przeszkód, aby Przemysław Sarosiek nadal był dyrektorem WORD w Białymstoku.


Zwolniony wicedyrektor WORD-u w Białymstoku będzie walczył o swoje prawa przed sądem

8.02.2019, 15:14

Przed sądem będzie walczył o swoje prawa. Zwolniony wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku - Maciej Biernacki uważa, że decyzja o wypowiedzeniu mu umowy o pracę zawiera wiele błędów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Nasz Moniuszko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok