Radio Białystok | Wiadomości | Można obejrzeć dokumenty i fotografie sprzed lat - wystawa w Archiwum Państwowym w Białymstoku

Można obejrzeć dokumenty i fotografie sprzed lat - wystawa w Archiwum Państwowym w Białymstoku

autor: Agnieszka Czarkowska

21.02.2019, 17:22, akt. 17:41

Setna rocznica powrotu Białegostoku w granice odrodzonej Rzeczypospolitej zainspirowała Archiwum Państwowe w Białymstoku do zorganizowania wystawy dokumentów, które znajdują się w zasobach archiwalnych.

Można obejrzeć dokumenty i fotografie sprzed lat - wystawa w Archiwum Państwowym w Białymstoku, fot. Agnieszka Czarkowska
Można obejrzeć dokumenty i fotografie sprzed lat - wystawa w Archiwum Państwowym w Białymstoku, fot. Agnieszka Czarkowska

Można obejrzeć dokumenty i fotografie sprzed lat - wystawa w Archiwum Państwowym w Białymstoku - relacja Agnieszki Czarkowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Można obejrzeć oryginalne dokumenty - miedzy innymi akta białostockich notariuszy. Znajdziemy tam własnoręczne podpisy pierwszych prezydentów Białegostoku, informacje potwierdzające służbę w Polskiej Organizacji Wojskowej, a także pieczęcie urzędów, które powstawały w Białymstoku w pierwszych latach niepodległości. Prezentowane są również fotografie i afisze.

Archiwaliom towarzyszy wystawa banerowa pt. "Pierwsze dni Niepodległości". Archiwum Państwowe i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku prezentują na niej proces kształtowania się granic odrodzonej Polski. Wydano również katalogi, które prezentują kopie cyfrowe eksponowanych na wystawie dokumentów.

| red: mag


ZOBACZ TEŻ:


"Gdy maki kwitły na zboczach…" – wystawa w Muzeum Pamięci Sybiru

21.02.2019, 10:05

W najbliższy piątek (22.02) o godzinie 17:00, w tymczasowej siedzibie Muzeum Pamięci Sybiru przy ul. Sienkiewicza 26 w Białymstoku, odbędzie się wernisaż wystawy "Gdy maki kwitły na zboczach…". 


Mija 100 lat od odzyskania niepodległości przez Białystok

19.02.2019, 05:15

W Białymstoku odbyły się we wtorek (19.02) w południe główne oficjalne obchody stulecia odzyskania przez miasto niepodległości. Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego składano wieńce, była defilada wojska i służb mundurowych. Odsłonięto też okolicznościową tablicę.


Wystawa fotografii Wojtka Moskwy w Galerii Białostockiego Ośrodka Kultury

10.02.2019, 13:13

Wyposażony w analogowy aparat, Wojtek Moskwa przemierzył już tysiące kilometrów.


Muzeum Pamięci Sybiru ma być otwarte do końca 2021 roku

8.02.2019, 15:27

Do końca 2021 roku ma zostać otwarte powstające w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru - zapowiedział w piątek (08.02) na konferencji prasowej prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Instytucja powstaje w dawnych magazynach wojskowych - będzie badać i dokumentować losy Polaków wywiezionych na Sybir.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Nasz Moniuszko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok