Radio Białystok | Wiadomości | Mamrot: Cracovia zasłużyła na zwycięstwo

Mamrot: Cracovia zasłużyła na zwycięstwo

24.02.2019, 21:00, akt. 25.02.2019, 03:00

Cracovia pokonała Jagiellonię 1:0.

Cracovia - Jagiellonia Białystok, 24.02.2019, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: z przebiegu gry to gospodarze byli lepsi o tę jedną bramkę

Trener Jagiellonii Białystok powiedział, że strzelony rzut karny zmieniłby prawdopodobnie przebieg meczu:

Na początku chcę pogratulować gospodarzom zwycięstwa. Jeśli chodzi o pierwszą połowę, to były to piłkarskie szachy, bo tak naprawdę do przerwy była jedna sytuacja Cracovii, w której uważam, że faulowany był Ivan Runje. Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gospodarzy, która zmieniła przebieg meczu. Gospodarze nastawili się na kontry i na pewno wyprowadzali je bardzo dobrze. Tak naprawdę mogli wyjść na 2-0. My mieliśmy rzut karny i mecz wyglądałby inaczej, gdybyśmy strzelili tę jedenastkę. Cracovia pokazała groźne kontrataki, a my stworzyliśmy swoje szanse dopiero w końcówce meczu. Uważam, że z przebiegu gry to gospodarze byli lepsi o tę jedną bramkę.

- powiedział trener białostoczan.

Zobacz zdjęcia z meczu

Ireneusz Mamrot zaznaczył, że Scepović nie był wyznaczony przed meczem do strzelania karnego:

Guilherme przyszedł, powiedział, że nie czuje się na siłach i oddał piłkę Stefanowi

- zakończył Ireneusz Mamrot.

Probierz: Nie zawiedliśmy naszych kibiców

Trener Cracovii nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku. Dodał, że spotkanie było dla kibiców bardzo emocjonujące:

Fajnie, że nie zawiedliśmy tych, którzy przyszli na stadion, bo zobaczyli emocjonujące spotkanie. W pierwszej połowie było mało miejsca na boisku, bo obydwa zespoły dobrze się znały. Po przerwie już zdominowaliśmy rywala, szkoda tylko, że nie udało nam się szybciej zamknąć tego meczu i doszło do niepotrzebnej nerwówki. Mieliśmy trzy, cztery okazje, ale moi piłkarze byli zbyt nerwowi. Teraz czekają nas trudne mecze z zespołami broniącymi się przed spadkiem. To będą inne spotkania, bo wszyscy dopisują nam trzy punkty, a każde niepowodzenie będzie traktowane jak rozczarowanie. Martwią trochę urazy, ale mam nadzieję, że Hernandeza uda się postawić na nogi już na najbliższy mecz

- powiedział Michał Probierz.

| red: rbon, wsz

Piłkarze Jagiellonii Białystok bez punktów wracają z ligowego meczu w Krakowie. W niedzielny (24.02) wieczór przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:1 (0:0).

Novikovas wybrany najlepszym piłkarzem Litwy 2018

21.02.2019, 20:59

W czwartek (21.02) w Wilnie podczas uroczystej ceremonii przyznano nagrody najlepszym piłkarzom Litwy za rok 2018.

Trenerzy po zwycięskim meczu Jagiellonii z Wisłą Płock

16.02.2019, 17:54

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy obrońca Jakub Wójcicki.